Dunlop

AVM kapılarını önce basına açtı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tartışmalarla inşaatına başlayan ve bugün açılışının yapılacağı Yunus AVM’de dün Belediye Başkanı İrfan Dinç ve AVM yöneticileri bir basın toplantısı yaparak AVM hakkında bilgi verdiler.

Eski Çarşamba pazarının yıkılarak yerine yapılan ve bu nedenle bazı kesimlerin eleştirilerine maruz kalan Belediye Başkanı İrfan Dinç, dün AVM’nin tanıtım toplantısında zorlu bir sürecin sonuna geldiklerini söyledi. Süreç içerisinde hak etmedikleri sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Başkan Dinç, AVM’nin Çankırı’nın en güzel ve modern binası olduğunu ifade etti.

AVM’nin Çankırı’ya ciddi anlamda imaj kattığını söyleyen Başkan Dinç, AVM öncesinde yaşanan otopark sorununun çözülmesi gerektiği inancıyla bir AVM fikrinin ortaya çıktığını kaydeden Başkan Dinç, Yunus AVM’nin, hem Çankırı’nın prestiji anlamında, hem de otopark sorununun çözümü noktasında önemli katkı sağlayacağına inandıklarını belirtti.

Bugün sadece Yunus Market’in açılışının yapılacağı, ileriki zamanlarda daha geniş kapsamlı ve görkemli bir açılışın yapılacağını kaydeden Başkan Dinç, şu an hali hazırda 150 kişinin istihdam edildiğini, bütün işyerlerinin hizmete açıldığında istihdam sayısının 500’e çıkacağını kaydetti.

Başkan Dinç, “Buradaki istihdamla Çankırı’da işsizliği yüzde 90 oranında azalacaktır. Bir odanın kapısını almaya gücü yetmeyen, ama bir adamın da gıdasını veremeyen insanlar laf ettiler. İnsanımızın çoğu eşiyle, çocuğuyla, kısacası ailesiyle buraya gelecek, bütün ihtiyaçlarını karşılayacak. Bu burada para harcayacak anlamına gelmez. Burada yapılacak olan sosyal etkinlikler, oyun parkları, kafeteryalar Çankırılının yaşantısına ayrı bir renk katacaktır. Alışverişler için Ankara’ya giden insanlarımız oluyordu, burasıyla beraber bu gidişlerin önemli ölçüde azalacağı kanaatindeyim” dedi.

AVM’nin insanların mutluluklarına katkı sağlayacağını savunan Dinç, aile yaşamına pozitif etkiler sağlayacağını dile getirdi.

AVM Danışmanlık Merkezi yetkilisi Mehmet Zeki Güzel, AVM’yi daha cazip hale getirerek, vatandaşların sürekli ilgisini çeken bir konuma ulaştırmak için ellerinden gelen çalışmayı yapacaklarını söyledi.

Yaklaşık 80 firmanın aynı anda hizmet verdiği AVM’ye şimdiden büyük markaların ciddi tekliflerle geldiğini belirten Güzel, eğlence mekanları, sosyal olanakları ile AVM’nin tercih edilebilir bir yer haline dönüşeceğini belirtti.

15 bin metre kare iş yeri alanı ve toplamda 35 bin metre kare alanı ile Çankırılılara hizmet verdiğini dile getiren Güzel, AVM’nin her açıdan en iyi şekilde Çankırı’ya hizmet vermeye devam edeceğini kaydetti.

Başkan Dinç, basın toplantısının ardından basın mensupları ile birlikte AVM’yi gezdi.