Dunlop
featured

“Avantajlarımızı da, dezavantajlarımızı da biliyoruz”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karatekin İlkokulu Müdürlüğü Okul-Aile Birliği ve sınıf veli toplantısı gerçekleştirildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Karatekin İlkokulu Müdürü Duran Kabalakoğlu, “4+4+4+ Sistemi ile birlikte bu okulda yeni bir başlangıç yaptık. Her ne olursa olsun çocuklarımıza yardımcı olmanın gayreti içerisindeyiz. Hep beraber başaracağız” dedi.
“2013-2014 Eğitim-öğretim yılını sağlıklı bir şekilde bitirdik” diyen Kabalakoğlu, ” Sportif ve kültürel alanlarda çeşitli başarılar elde ettik. Öğretmen ve velilerimize şükranlarımı sunarım. Hep beraber başardık.
Geçen yıl genel kurul yaptık. Sizler adına görev yapacak bir yönetim seçtiniz. Onlar da sizler adına bir yıl boyunca görev yaptı. Okulumuz ve sizler adına görev yapan ve başarılı çalışmalar yapan yönetim kurulu üyelerimizin tamamına şükranlarımı sunmak istiyorum. Çalışmalarının devamını temenni ederim. Yeni seçeceğiniz yönetim kurulu üyelerimize şimdiden başarılı çalışmalar diliyorum” dedi.
“Avantajlarımızı da, dezavantajlarımızı da biliyoruz” diyen Kabalakoğlu, “Hep beraber sorunlarımıza çözüm üretmek zorundayız.
Şikayet etmek sorunları çözmez, çalışmak ve üretmek suretiyle birlik ve beraberlik içerisinde, yardımlaşarak, dayanışma göstererek sorunlarımızı çözmek zorundayız ve çözeceğiz” dedi.
“Her nimet mutlaka bir külfeti gerektirir” diyen Kabalakolu, “Öğrencilerimizin başarılı olmasını istiyoruz. İhtiyaçlarımızın karşılanmasının mutlaka bir bedeli var. Okul Yönetimi olarak bir yıllık 6750 liralık tahmini bir bütçemiz var. Sırası geldiğinde onaylamanızı istiyorum. Ayrıca, yönetim kurulumuza ayni ve nakdi bağışlar konusunda yetkilendirmenizi istiyorum. İnancımız şudur ki; çocuklarımız her şeyin en güzeline layıktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, toplantımıza katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizlerin onayı ile sizler adına görev yapacak okulumuz okul-aile birliği üyelerine başarılar diliyorum.
2014-2015 öğretim yılının, bizler ve ülkemiz için hayırlı ve başarılı geçmesini diler tekrar sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.
Okul Müdürü Duran Kabalakoğlu’nun konuşmasının ardından Okul Aile Birliği Başkanı Murat Gündüz yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi ve açıklamalarda bulundu.