Av. Köroğlu ile devam

Çankırı Barosu 13. olağan genel kurulu seçimleri yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Divan Kuruluna Av. Semih Değim, Av. Özer Arslan, Av Esma Astarlıoğlu ve Av. Şükran Kalaycı seçildi.

Divan Başkanı Av. Semih Değim, 2 yıllık süre boyunca Çankırı Barosu’na 18 yeni avukatın kayıt yaptırdığını, 9 avukatın da çeşitli nedenlerden dolayı Çankırı Barosu’ndan ayrıldığını söyledi.

Faaliyet ve Denetleme Kurulu raporlarının kabul edilmesinin ardından protokol konuşmalarına geçildi.

Çankırı Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu yaptığı konuşmada, baroların asli görevinin avukatlık mesleğini geliştirmek ve avukatları korumak olduğunu belirterek, “Biz birlikte ağlıyor, birlikte gülüyoruz. Dolayısıyla biz büyüyen bir aileyiz. Cenazelere de, düğünlere de birlikte gidiyoruz. Ben bu ailenin bir ferdi olarak bu göreve talip oldum ve yaklaşık 1,5 yıl süre ile bu görevi yürüttüm. Göreve başladığım gündeki heyecanım hala ilk günkü gibi devam ediyor. Bu işler istek ve heyecanla yürütülecek işlerdir. Ben bu heyecanla başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum ve yeniden adaylığımı açıklıyorum. Benim bir dönem daha heyecanım var” dedi.

Yeni döneme yeni projeler ile başlayacağını ifade eden Köroğlu, “ Bizim sermayemiz beynimizdir, bu yüzden beynimizi güncelleştirmemiz gerekiyor diye düşünüyorum. Nasip olurda seçilirsek, yeni dönemde her ay 1 kez seminer yapmak istiyorum ve bu seminerlere tüm arkadaşlarımızın katılmasını bekliyorum” diye konuştu.

Çankırı Barosu’nun görüşlerini meclise ileteceğini ifade eden Köroğlu, “Biz gündem takip eden bir kurum değil, gündem yaratan bir kurum olacağız. Bu anlamda görüşlerimizi mecliste bire bir gündeme getireceğiz. Barolar Birliği’ne yazılı teklifler sunacağız. Ben bunları başarabileceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra bir konuşma yapan Av. Hüseyin Sipahi de başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Seçimi kazanması durumunda tüm üyeleri tek tek dinleyerek görüş alacağını söyleyen Sipahi, avukatların tüm sorunlarının takipçisi olacağını sözlerine ekledi. Sipahi, seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diledi.

71 üyeden 67’sinin oy kullandığı seçimlerde Köroğlu 37, Sipahi, 29 oy alırken, 1 oy da geçersiz sayıldı.

Başkan Köroğlu, seçimlerden sonra yaptığı konuşmada, kendisine oy veren herkese teşekkür etti.