Ateşsoy “Hepiniz birer lidersiniz”

“Gazetecilikteki ilkokulum Karatekin Gazetesi‘dir” diyen ünlü gazeteci Yaşar Ateşsoy, dün öğrenci ve öğrenci velileriyle bir araya geldi.

Sanal ortamda binlerce hayran kitlelerine ulaşan Yaşar Ateşsoy, gönüllü olarak Türkiye’yi karış karış dolaşarak “Bilen, başaran ve kazanan lider gençlik” adlı konferanslar veriyor.

Çankırı Lisesi’nin düzenlediği programla Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde Çankırı Lisesi öğrencileriyle buluşan Ateşsoy, Çankırı’nın hayatında önemli bir yeri olduğunu belirterek, “Çankırı benim ikinci vatanımdır. Ben Çankırı Lisesi’nin damadıyım, eşim Hatice Ateşsoy sizlerin okulundan mezun olduğu için bende kendimi Çankırı Lisesi damadı olarak görüyorum. Uzun yıllar gazetecilik yaptım. Karatekin Gazetesi benim mesleğimdeki ilkokulumdur. Devletin üst kademelerinde çalıştım, emekli oluşum nedeniyle bilgi birikimlerimle öğrencilere gönüllü olarak “Bilen, başaran ve kazanan lider gençlik” adı altında konferanslar düzenliyorum. Aslında hepiniz birer lidersiniz, ama bunun farkında değilsiniz, liderlik bir partinin başındaki veya bir kurumun başındaki kişiler değildir asıl lider kendi özgüvenini sağlamış kişilerdir.”dedi.

Öğrencilerle sohbet havasında geçen konferansta, öğrencilere “Ne olmak istiyorsunuz?” sorusunu soran Ateşsoy, aldığı cevaplardan dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Konferanstan sonra öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Ateşsoy, öğle yemeğinin ardından öğrenci velileriyle bir araya geldi. Öğrencilerin hedeflerinin büyük olduğunu ve hedeflerine ulaşmalarında ailelerine büyük görevler düştüğünü belirtti.

İlgiyle dinlenen konferans Ateşsoy’un “Çocuklarımızın bedenleri küçük ama akılları büyük. Onların ufkunu açmaya çalışın” uyarısıyla son buldu.