Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde bayramlaşma

Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde bayramlaşma

Vali Vahdettin Özcan, Bayramlaşma törenine erken gelerek konuklarını tek tek karşıladı ve bayramlarını kutladı.

Bayramlaşma törenine milletvekilleri Av.İdris Şahin, Hüseyin Filiz, Garnizon Komutanı Top.Kur.Alb.Tayyar Aydın, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı eski milletvekili Ahmet Bukan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Haluk Görgü, Baro Başkanı Av.Erkan Köroğlu, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Şakir Uslu, İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, CHP İl Başkanı Fikret Tatlıcı, MHP İl Başkanı Ali Acıbunar, Askeri personel ve emniyet personeli, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları ile vatandaşlar katıldı.

Vali Özcan, milletvekilleri Av.İdris Şahin, Hüseyin Filiz ve Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından birer konuşma yapılarak törene katılanların ve tüm Çankırılıların bayramı kutlandı.

Vali Özcan ve eşi Leyla Özcan, milletvekilleri Av.İdris Şahin, Hüseyin Filiz ve protokol üyeleri ile birlikte İsmail Özdemir Huzurevi’ne geçerek Huzurevi sakinlerinin bayramlarını kutladılar. Vali Özcan ve eşi Leyla Özcan Huzurevi sakinlerinin ihtiyaçları ve sorunları olup olmadığı hakkında bir süre sohbet ettiler. Huzurevi sakini Emin Çendek’in okuduğu şiir konuklar tarafından ilgi ile dinlendi ve beğeni kazandı. Vali Özcan, “Sizin sevinciniz bizim sevincimiz, sizin sıkıntınız bizim sıkıntımız, hepinizin bayramını kutluyor, ellerinizden öpüyorum” dedi. Huzurevi sakinleri sıkıntılarının olmadığını ve ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek teşekkür ettiler.

Çankırı Devlet Hastanesini de ziyaret eden Vali Özcan ve beraberindeki heyet acilde bulunan hastaları, çocuk servisinde yatan çocukları ziyaret ederek, hastaların, hasta yakınlarının ve hastane çalışanlarının da bayramlarını kutladılar. Bayan Özcan, Kadın Doğum Servisinde yeni doğum yapan anneyi de ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti ve bayramlarını kutladı. Hastanede yatan çocuklara oyuncak hediye etti.

Vali Özcan ve beraberindeki heyet daha sonra E Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu ve hükümlülerle bir araya geldi, bayramlarını kutladı. İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek  Askerlerin ve Polisevinde de Emniyet Mensuplarının da bayramı kutlandı.

Vali Özcan ve Bayan Özcan, bu bayram Korgun Sevgi Evlerinde kalan çocukları da ziyaret ettiler. Korgun Kaymakamı Tuğba Oğuz ve Belediye Başkanı Halil Öz de ziyarete katıldı.

Vali Özcan, çocuklarla sohbet etti. Sevgi Evlerinde kalan kız çocukları, Bayan Özcan’a evlerini gezdirdiler. Bayan Özcan tarafından çocuklara pijama hediye edildi. Bayan Özcan, kendilerini bayramdan sonra tekrar ziyarete geleceğini ve kendilerini de Vali Konağında misafir edeceğini belirtti.