ASKF’dan iftar

 

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) antrenör, sporcu ve kulüp yöneticilerine Hacı Ali Dinlenme Tesislerinde bir iftar yemeği verdi.

Hacı Ali Dinlenme Tesislerindeki düzenlenen iftar yemeğine, Çankırı Vali Yardımcısı Şeref Nur Oktay, İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, daire müdürleri, Çankırı’daki amatör ve profesyonel spor kulüplerinin yöneticileri, teknik direktör ve antrenörler, değişik spor dallarında görev yapan hakem, gözlemci ve temsilciler ile basın mensupları katıldı.

İftar sonrası bir konuşma yapan Çankırı ASKF Başkanı Ahmet Çardak:

“Böyle bir organizeye gelip bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Çardak konuşmasının devamında, “Ben bu gün böyle bir organizasyona başlarken böyle bir topluluğun oluşa bileceğini tahmin etmiyordum. Bizim kitapçığımız da şöyle yazar. ‘Biz bir aileyiz’ der bizlerde şu anda büyük bir aile olduğumuzu burada gördük anladım. Hepinize bir kez daha teşekkür ederim.

Biz öyle bir aileyiz ki TASKK Genel Başkanımız Mehmet Baykan Bey Gençlik ve Spor Bakanlığı spordan sorumlu Genel Müdür oldu. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak sadece spor değil sosyal projelerde de yer almak istiyoruz. Şu günlerde en kritik sosyal konu elbette ki Afrika’da ki kıtlıktır. Gerek Başbakanımız, gerekse Türkiye halkı hep birlikte Afrika’ya yardım elini uzatmış durumda. Bizlerde Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak kendi bütçemize oranla bir katkıda bulunmak istedik ve kendi imkanımız doğrultusunda Somali’ye bir miktar para yardımında bulunduk” dedi

“Amatör spor kulüplerimize daha fazla destek vereceğiz” diyen Vali Yardımcısı Şeref Nur Oktay,  sporun, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutan ve fiziki ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlayan bir uğraş olduğunu kaydetti.