Dunlop

Arif Ergün Hocamızı kaybettik

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı’nın yetiştirdiği en önemli fikir adamlarından olan Emekli Öğretmen, Yazar Arif Ergün hayatını kaybetti.

Uzun yıllardır gazetemizde muhabirlik ve köşe yazarlığı yapan Arif Ergün Cumartesi günü sabaha doğru hayata gözlerini kapadı. Rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmekte olan Arif Ergün Cumartesi günü sabah 06:00 sıralarında vefat etti.

75 Yaşında hayata gözlerini kapatan Ergün, Büyük Cami’de kılınan cenaze namazına müteakip aile kabristanına defnedildi. Cenazeye çok sayıda vatandaş ve seveni katıldı.

Karatekin yazı ailesi olarak Arif Ergün hocamıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Arif Ergün kimdir?

1936 yılında Ilgaz-Kurmalar köyünde doğdu. 1960 yılında çok sevdiği öğretmenlik mesleğine başladı ve 2 yıl Yapraklı Bugay köyünde yedek subay öğretmen olarak görev yaptı.

Sonra Balıkesir Edebiyat Bölümü’nü bitirdi. 1965-72 yılları arasında Kastamonu Merkez Ortaokulu’nda görev yaptı. 72- 73 öğretim yılında Çankırı Endüstri Meslek Lisesi’nde göreve başladı. 1976 – 77 öğretim yılında açılan Meslek Yüksek Okulu kurucu müdür vekili ve aynı yıllar içinde Çankırı Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevlerine getirildi. Sosyal ve kültürel etkinlikleri seven, dostluğa kıymet veren bir kişiliğe sahip. Evli ve 5 çocuk babası olan Ergün, emekli olduktan sonra amatör gazeteciliğe başladı. Çayasad Derneği kurucu üyesi, Gazeteciler Cemiyeti, Turizm Derneği ve llgazlılar Demeği üyeliklerinde de bulunan Ergün’ün Olaylar ve Güncel Konular ve Sevgiyi Paylaşmak isimli yayınlanmış iki kitabı bulunuyor.

 

 

 

 

 

%2