Dunlop

Aradığınız stada şu an ulaşılamıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Profesyonel liglerdeki tek temsilcimiz olan Çankırıspor’un el değiştirmesi ile çıkan kargaşanın en büyük mağduru olan Fatih Stadı, bugünlerde yok olmaya yüz tutmuş vaziyette.

 

Mülkiyeti Gençlik Spor İl Müdürlüğüne işletmesi ve bakımı ise Çankırıspor kulübüne ait olan Fatih Stadı’nın geçtiğimiz aylardaki bakımsız halini Çankırı Bülteni sütunlarında sık sık gündeme getirmiş, sahipsiz kalan stadın ilgisizlikten köy tarlalarına döndüğünü yazmıştık. Sezon başında konuyla ilgili ASKF heyetine bir açıklama yapan Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, duruma müdahale edeceğini belirterek, “Anahtarının antrenman amaçlı ASKF’ya verileceğini” söylemişti.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç ile Çankırıspor Başkanı Sevda Karaali’nin “senin – benim” tartışmalarından sonra sahipsiz kalan bahtsız stat, Vali Özcan’ın, “Spor için ne yapılacaksa ben yanınızdayım, anahtar antrenman amaçlı ASKF’ya verilecek. ” sözlerinden sonra da mevcut durumunu korudu. Dün Fatih Stadı’ndan Çankırı Bülteni objektiflerine yansıyan görüntüler vehametin en iyi kanıtı oldu.

 

İlk olarak kapılarına kilit vurulan, daha sonra ortasına köpek bağlanarak güvenliği sağlanmaya çalışılan, son olarak da suyu kesilen bahtsız stadın geçtiğimiz günlerde kale direklerinden koruma tellerine, tribününden yedek kulübelerine kadar her şeyi yerinden söküldü. Adeta enkaz kaldırırcasına sökülen direklerden sonra bomboş kalan arazi, Çankırı’nın spora verdiği değeri gözler önüne serdi.

 

Bahtsız stat hakkında yetkililerin açıklama yapması bekleniyor. Karatekin Gazetesi