Dunlop

Ankara Yolu trafiğe kapatıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumartesi günü öğleden sonra başlayan sağanak yağış Çankırı Ankara yolunu trafiğe kapatırken şehirde de yer yer su birikintileri oluşturdu.  Hiç durmayan yağmur yine yapacağını yapıp, yolları çamur deryasına çevirdi.

Çankırı’da yaklaşık 15 dakika etkili olan sağanak nedeniyle Çankırı-Ankara karayolunda oluşan su birikintisi, yolun ulaşıma kapanmasına neden oldu.

Öğlen saatlerinde bir anda etkisini gösteren sağanak, kentte yaşamı olumsuz etkiledi.

Vatandaşlara da zor anlar yaşatan sağanak nedeniyle Çankırı-Ankara karayolunun Küçük Sanayi mevkisinde oluşan su birikintisi, yolun ulaşıma kapanmasına neden oldu.

Garnizonun bulunduğu tepeden yağışın etkisiyle gelen çamur ve sel yolu kapatırken, arabalar, uzun kuyruklar oluşturdu.

Çankırı Küçük Sanayi sitesi bölümünün Sevgi koleji önünde kalan bölümde ise yine garnizondan gelen selin etkisiyle yol çamur ve suyla kaplandı. Çamurun etkisiyle yolun o bölümü de bir süre trafiğe kapatıldı.

2 trafik polisi yolun güvenliğini sağlarken, zaman zaman oluşan trafik sürücüler için tehlikeli anlar yaşattı.

Sanayi sitesinin ışıklar bölümünde yolu dolduran su şoförlere zor anlar yaşattı. Bazı şoförler suyun derinliğini hesap edemeden sel sularının arasından geçmeye çalışırken, zor anlar yaşadılar. Bazı otomobiller ise içine su alarak sel sularının etkisiyle arıza yaptı.

Arıza yapan araçlar köy hizmetleri ekiplerinin yardımıyla sular arasından çıkartıldı. Köy Hizmetleri ekipleri, iş makineleriyle yolun ulaşıma açılması için uzun bir gayret gösterdiler.