Dunlop

Ankara’da futbol rüzgârı devam ediyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Gençlik Derneği 2. Futbol Turnuvası’nda grup maçları 3. hafta müsabakalarının oynanması ile tamamlandı. Keçiören Sanatoryum’da Fatih Terim Parkı içerisindeki halı sahalarda 3 haftadır devam eden turnuvada 4’er takımlı 8 farklı grupta mücadele eden 32 takımdan oynadıkları grup maçlarında puan sıralamasında ilk 2 sırada yer almayı başaran takımlar ilk 16’ya yükselme şansını yakaladılar. Grup maçlarını 3. ve 4. sırada tamamlayan 16 takım ise 20 Mayıs 2011 Cuma günü 18:30’da Altınpark’ta düzenlenecek olan ödül töreni ve gençlik gecesinde buluşmak üzere turnuvaya veda ettiler.

Sabah 10:00’da başlayan müsabakalar 18:00’a kadar 2 ayrı sahada aynı anda oynanan maçlarla devam etti. Gün sonunda 32 takım da maçlarını tamamlamış oldu.  Maçların yağmurlu bir havada oynanmasına rağmen Çankırılılar takımlarını desteklemek için turnuva alanında takımlarının yanlarında oldular.

Tüm maçlar öncesinde geçtiğimiz gün Hakkâri’de yıldırım düşmesi sonucu şehit olan Çankırı Orta Kanlıca nüfusuna kayıtlı hemşerimiz Metehan Alpkaya için saygı duruşunda bulunuldu.

3. hafta maçlarında en farklı skoru Göllüce Gençlik’i 9 – 0 mağlup eden Karaağaç Gençlik elde ederken, en gollü maç İnandık Gençlik ile Atkaracalar Gençlik arasında oynanan ve 5-5 sonuçlanan maç oldu. Toplam 96 golün atıldığı maçlarda, haftanın en çok golünü atan oyuncu Göllüce Gençlik ağlarını 7 kez havalandıran, Karaağaç Gençlik’ten Savaş Er oldu.

Yumaklı Köyü Dernek Başkanı Fazlı Mandacı Çankırı Gençlik Derneği Yönetim Kurulu adına başkan Bayram Polat’a Yumaklı’nın koyununu temsilen maket bir koç hediye etti. Yumaklı Dernek Başkanı Fazlı Mandacı “hemşerilerimizin, özellikle gençlerimizin bir araya gelmesi adına oldukça güzel bir etkinlik oldu. Takım olarak gruptan çıkamayarak elenmemize rağmen oldukça keyif aldığımız, Çankırı Gençlik Derneği’nin organizasyonundan ve gösterdikleri ilgiden memnun olarak ayrıldığımız bir turnuva oldu. Tüm köylülerimizle birlikte köylümüz THM Sanatçısı Sevgi Petek’in de sahne alacağı ödül törenine de gelerek oradaki coşkulu havayı da teneffüs etmek istiyoruz.” dedi.

Turnuva hakkında değerlendirmede bulunan Çankırı Gençlik Derneği Genel Sekreteri Fatih Bayram “ Birlik beraberlik ve dayanışma duygularının üst düzey yaşandığı bu güzel turnuva ile hemşerilerimizi ve gençlerimizi bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çankırı Gençlik Derneği olarak Mart ayı başından bu yana turnuva organizasyonunun koşuşturması içerisindeyiz.  19 Mayıs günü oynanacak final maçına kadar aynı yoğunluğumuz devam edecek. Turnuvada 3 haftayı geride bıraktık. Dostluk ve centilmenlik içerisinde mücadele eden tüm takımlarımıza ve takımlarını yalnız bırakmayan hemşerilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Gruplarını ilk 2 sırada tamamlayarak ilk 16’ya yükselme başarısı gösteren takımlar arasında hafta içinde eleme maçları için kuralar çekilecek. Çekilecek kuralarda grubunu 1. Sırada tamamlayan takımlar diğer grupları 2. sırada tamamlayan takımlardan birisi ile eşleşecekler. Eleme maçları 1 Mayıs Pazar günü 14.00’da Keçiören Sanatoryum’da oynanacak maçlarla devam edecek.  8 Mayıs Pazar ve 15 Mayıs Pazar günleri oynanacak eleme maçlarının ardından 19 Mayıs Perşembe günü final maçları oynanacak. Final maçları öncesinde ise Çankırılı işadamı, bürokrat, siyasetçi ve sanatçılardan oluşan “Çankırılı Ünlüler Gösteri Maçı “ oynanacak. 20 Mayıs Cuma 18.30’da Altınpark Anfa B Salonu’nda Çankırılı Sanatçılar Sevgi Petek ve Nuri Özkan’ın sahne alacağı “Ödül Töreni ve Çankırı Gençlik Gecesi” yapılacak.