Anaokulu öğrencileri Akbıyık’ı ziyaret etti

 

Şehit Uğur Hiçyılmaz Anaokulu öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftasında yapacakları gösterilere davet etmek için Milli Eğitim Müdürü  Cemal Akbıyık’ı makamında ziyaret ettiler.

Anaokulu öğrencileri, kendi hazırladıkları,  üzerinde kendi resimleri olan ve okulda hazırladıkları çiçeği Akbıyık’a sundular. Öğrencilerin hediyelerini çok beğenen Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal AKBIYIK,  emeklerinden dolayı öğrencilere teşekkür etti.

Öğrenciler, ziyaretlerinin sebebinin,  23 Nisan  “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nedeniyle düzenlenen etkinlik ve sergilerine davet etmek için geldiklerini belirttiler. Bu davet karşısında,  Akbıyık ise bu davete severek katılacağını belirtti ve Türk Çocuklarının dünyada çocuk bayramı olan tek ülke olduğu için ne kadar şanslı olduklarını, ifade etti. Akbıyık konuşmasının devamında, “Ulu Önder Atatürk’ün bu güzel bahar günlerinde bu bayramı çocuklara hediye ederek, sizlere ne kadar güvendiğini ve sevdiğini göstermiştir,  bu nedenle de her Türk çocuğu Ulu Önder Atatürk’e minnettardır.” dedi.

Sıcak ve samimi bir ortamda devam sohbette, Akbıyık; okul öncesi eğitimin öğretim hayatının  temeli olduğunu, yedi yaşına kadar kişiliğin temelinin oluştuğunu ve hayatın ilk altı yılının bu açıdan çok iyi değerlendirilmesinin gerektiğini, ifade etti. Bu nedenle okul öncesi öğretmenlerine çok görev düştüğünü ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz, bu ziyaretten çok memnun kaldığını belirterek, Okul Müdürü Sevinç Mertkan’a ve okul öğretmenlerine teşekkür etti.

Öğrencilere duvar çıkartması süt ve kek ikram edilirken, çocuklar hediyeler karşısında çok mutlu oldular.

Akbıyık, çocuklara İlerde hangi mesleği seçeceklerine dair sorular sorarak doktor, öğretmen, müdür gibi cevaplar alınca çocukların şimdiden kendilerine hedef koymalarından memnunluk duydu.