Dunlop
featured

“Alt yapıda süreklilik sağlayamazsak boksta düşüş yaşarız”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fenerbahçe Spor Kulübü, Urfa’da Çankırı rüzgarı estiren boksörlere hayran kaldı ve boksörlerimizi talip oldu.
Geçtiğimiz haftalarda Şanlıurfa’da yapılan Türkiye Şampiyonası’nda Çankırı rüzgarı estiren sporcularımız, Türkiye gündemine oturdu. Birçok büyük kulüp boksörlerimize teklif sundu.
Çankırı Boks İl Temsilcisi Şefik Gümüş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Urfa’da yapılan şampiyonaya 20 sporcu ile katıldıklarını dile getirdi.
Oldukça kalabalık bir kafileyle gitmelerinde kendilerine destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Gürhan yıldız’a teşekkür eden Gümüş, “20 sporcu ile Şanlıurfa’ya gittik. Bu 20 sporcumuzun yarıya yakını alt yapıdan gelen sporcularımızdı. Onların deneyimi açısından önemliydi bu şampiyona. Alt yapıdan süreklilik sağlayamazsak boksta düşüş yaşarız. Bu nedenle alt yapı önemli. Alt yapının gitmesinde kısıtlama yapmayan Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürümüze teşekkür ederim” dedi.
Urfa’ya giderken kendilerine ulaşım anlamında destek veren Çankırı Belediye Başkanı irfan Dinç’e teşekkür eden Gümüş, başarının aslında ekip işi olduğunu vurguladı.
Fenerbahçe’nin Çankırılı boksörlerle yakından ilgilendiğini belirten Gümüş, şöyle konuştu:
“Çankırı’yı temsil eden boks takımımız Urfa’daki Türkiye Şampiyonasından 10 madalya ile döndü. Bu çok iyi bir başarı. Biz orada Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün boks takımı ile kapıştık. Biz rinkte boks federasyonu başkanı ile resim verirken Fenerbahçe Kulübü Boks Şube sorumlusu yanımıza gelip, ‘Çankırı boks takımı Urfa’da şov yaptı’ dedi. Biz finale sırtımızda 18 yazan formalarla çıktık. Bu şekilde orada ringe çıkan tek ildik. Burada Çankırı’nın gösterdiği başarılardan dolayı Fenerbahçe spor kulübü bizim boksörlerimize talip oldu. Bu Çankırı boksu açısından çok önemli.”
Amaçlarının Çankırı’nın ismini her mecrada duyurmak olduğunu vurgulayan Gümüş, urfa’daki şampiyonada aldıkları 10 başarı ile Çankırı rüzgarı estirerek bunu başardıklarına inandığını söyledi.
Era Şirketler Grubu’nun sponsorluk anlamında kendilerine büyük destek sağladığını belirten Gümüş, “Bize Urfa’da gerçek manada sponsorluk yapan Era Şirketler grubu ve Alpay Ünal’a teşekkür ederiz. SporcularımızEra’nın sponsorluğunda Fenerbahçe Kulübü sporcuları ile aynı otelde kalma fırsatını yakaladı. Şampiyona için gittiğimizde böyle nezih bir yerde kalma imkanını elde etmemiz sporcularımızın motivasyonu açısından da oldukça iyi sonuçlar doğmasına sebep oldu. Alpay bey verdiği destekle başarımıza katkı sağladı. Çankırı sporu açısından bu önemli bir kazançtı” diye konuştu.
Son yıllarda başarı ivmesi kazanan Çankırı Boks takımı her geçen yıl ulusal ve uluslarrası arenada başarı çıtasını yükseltirken, Çankırı ismini heryerde duyuruyor. Gümüş, Çankırılı olmaktan ve Çankırı’nın ismini her yerde duyurmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.