Alpsarı Göleti’de çalışmalar sürüyor

Vali Vahdettin Özcan,  Alpsarı Göleti Rekreasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Vali Özcan inceleme gezisine İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcıları Ayvaz Çal, Mustafa Çıbık, Kontrol Mühendisi Özgür Başar ve Tayyar Keskin eşlik ederek, Kontrol Mühendisi Başar tarafından Vali Özcan’a çalışmalar hakkında bilgi sunuldu.

Kontrol Mühendisi Özgür Başar, “KUZKA ile geliştirilen bu projeye 21 Haziran 2012 tarihinde başladık ve bugün bu noktaya geldik. 180 günlük olan proje Aralık sonu itibariyle sona erecek ancak biz bu süreyi daha da kısaltmak için elimizden geldiğince çalışıyoruz” diyerek proje hakkına şunları söyledi.

“Proje kapsamında 12 olan kamelya sayısını biz 14’e yükselttik ve kamelya çalışmaları tamamlandı. Elektrik kabloları yerin altına alınmasının ardından yürüyüş ve bisiklet yolu tamamlanacak. Ayrıca futbol sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, fitnes grubu ve çocuk oyun alanları yapımının çalışmaları da devam ediyor. Yürüyüş yoluna nostaljik ahşap köprü yapılacak, spor sahalarının etrafına 800 metre uzunluğunda yürüyüş yolu da yapılıp ışıklandırılacak” dedi.

Göl kenarında bulunan eski terasın yenileneceğini, bir adet de açık şekilde olmak üzere yeni bir teras daha yapılacağını belirten Başar, yağmur ve taşkın riskini de yer altına yapılacak kanal ve borular yardımıyla ortadan kaldıracaklarını, tesisat ve sulama için ise su deposundan bir hat çekeceklerini söyledi.

Ayrıca mesire alanında bulunan bina içerisinde de çalışmaların devam ettiğini, ince işçilik çalışmalarının en son yapılacağını ve halkın tüm ihtiyaçlarını giderebileceği bir yer haline getirileceğini, otopark sıkıntısı yaşanmaması için mesire alanında yenileme çalışmaları sonrasında 2 adet otopark yapılacağını da ifade etti.

Vali Özcan “Halkın ihtiyacı olan mesire alanlarının, bu projenin tamamlanmasından sonra büyük ölçüde giderileceğini belirterek, şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.