‘Allah çocuklarımı görmeyi nasip etmesin’

AKP’nin 10. kuruluş yıl dönümü olması nedeniyle 100. Yıl Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan toplantıya Çankırı AKP teşkilatının yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Rıza Denemeç de katıldı. AKP Çankırı İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda divana Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Genel Meclis Başkanı Osman Canbaz ve AKP Kadın Kolları Başkanı Fatma Öztürk seçildi.

İstiklal Marşı ve divan teşekkülünün ardından başlayan toplantıda açılış konuşması yapan Çankırı AKP İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı’na seçilen Çankırı Milletvekili Av. İdris Şahin’i kutlayarak sözlerine başladı. AKP’nin 10 yıllık tarihi hakkında bilgiler veren Çivitçioğlu, Türkiye’nin son 10 yılda prestij kazandığını belirterek, “Artık vagon bir Türkiye değil, lokomotif bit Türkiye haline geldik. Çevresini seyreden bir Türkiye değil, çevresi tarafından seyredilen bir Türkiye haline geldik” dedi.

Halktan aldıkları desteğin her seçimde arttığına da değinen Çivitçioğlu, “Hepinizin huzurunda Çankırılı hemşerilerime teşekkürü bir borç biliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra kürsüye gelen Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, yaptığı projeler hakkında kısa bilgiler verirken, muhalefeti sert sözlerle eleştirdi. Yunus AVM projesine değinen Dinç, “Eskiden Çankırı’da saat 8 deyince hayat bitiyordu. Şimdi Yunus AVM’de gece 1’de ışıklar kapatılıyor ve millet ancak dağılıyor. Projenin başında belirttiğim gibi orası sadece bir alışveriş merkezi değil bir yaşam merkezi haline geldi. Burada kıl kadar istismarım ya da menfaatim varsa Allah çocuklarımı görmeyi nasip etmesin. Ben onlara hakkımı helal etmiyorum. Kıskananlar kıskansın, çatlayanlar da çatlasın. Ne yapayım ben? ” dedi. Ayrıca Kentsel dönüşüm projesine de değinen Dinç, “Kentsel dönüşüm projesinde halkı kandırdılar. İrfan Dinç evinizi başınıza yıkacak dediler. Bu işe aklı yetmeyenler, İrfan Dinç belediyeyi kaybetsin diye uğraşanlar, bizim çalışmalarımızı ortadan kaldıramazlar, ancak geciktirirler” dedi.

Ardından kürsüye gelen Çankırı Milletvekili İdris Şahin’in hedefinde yine muhalefet vardı. Halkın desteğiyle yola çıktıklarını aktaran Şahin, “50 yıl öncesinin hizmetlerinden bahsedecek kadar ileri görüşü olmayan insanlar var aramızda. 9 yıl önce köylerde su, yol ve kanalizasyon olmadığını unutmuşlar. Bunlar seçimlerde gidemedikleri köyleri 50 yıl öncesinin köyleri diye tabir edecek kadar cahil. Ama halkımız bunun farkında. Bizim oy oranımız bu yüzden sürekli artıyor. Bunun için bu millete, bu insanlara ne kadar hizmet etsek azdır. Biz siyaseti kendimiz için değil, halkımız ve hakkın rızasını kazanmak için yapıyoruz. Bu böyle biline” dedi. Konuşmasına birlik beraberlik mesajlarıyla son veren Şahin, salondakilerden büyük alkış aldı.

Daha sonra kürsüye davet edilen Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Çankırı Belediyesi’nin maddi imkânlarının yeterli olmadığına değindi. Esnaf mantığından yola çıktığını ifade eden Filiz, “Cebinde paran varsa bir şeyler yapabiliyorsun, yoksa yapamıyorsun. Belediyemizin başarısı AKP’nin ve bizim başarımızdır. Bunun için belediyemizi canlandırmak ve paraya kavuşturmak için elimizden geleni yapacağız” dedi. Çankırı’nın komşu iller arasında mağdur olduğunu da kaydeden Filiz, ayrıca katılımcılara teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Son olarak kürsüye çıkan AKP Genel Başkan Yardımcısı Denemeç, Türkiye’nin 10 yılda çok önemli adımlar attığını ifade ederek, ”10 yıl önce söylense kim inanabilirdi ki… Şimdi Türkiye Avrupa’nın gıpta ile baktığı bir ülke haline geldi. Oranlarımıza bakıyorlar ve bize hayran kalıyorlar” dedi.

Türkiye’nin güçlü ve dayanıklı bir ekonomiye kavuştuğunu dile getiren Denemeç, ”10 yıl önce Genelkurmay Başkanı istifa edecekti de piyasa dalgalanmayacaktı. Eskiden ağızlarını açtıklarında piyasa dalgalanıyordu. Bugün durum çok farklı, herkesin hayranlıkla izlediği güçlü bir ekonomimiz var” dedi. Ayrıca Denemeç, AKP döneminde siyasetin ilk kez toplumun merkezine girdiğini de ifade etti.

AKP Çankırı İl Danışma Meclisi Toplantısı, belediye Uzay Düğün Salonu’nda verilen iftar yemeğiyle son bulurken, iftar servisinin Belediye Gençlik Merkezi personeli tarafından yapıldığı dikkat çekti.