Dunlop
featured

“Alıştıra Alıştıra Yapıyorlar”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke, ” Terörist analarını güldüren, Şehit analarını ağlatan bir süreçte, neyin çözümü hedefleniyor?” dedi.
Yaşanan olaylara tepki gösteren Teke, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamanın devamında şunları dile getirdi: “Kaynayan kurbağa anekdotunu bilmeyeniniz yoktur. Buna göre kaynayan bir suya atılan kurbağanın zıplayıp kaçacağı, soğuk suya atılan kurbağanın ise yavaş yavaş ısıtılan suyun farkına varmayarak kaynayarak öleceğinden bahsedilir. Aynen burada bahsedildiği gibi şu an neredeyse su kaynamak üzere ama kimse bunun farkında bile değil.
Bugün bölücü başı Apo’nun ceza evi şartlarını iyileştirelim. Aman yorulmasın, kafası karışmasın, kızar filan diye ayağına gönderilenlerle ilgili görüşmeleri kayıt altına almak için sekretarya tutalım. Canı sıkılmasın diye 12 kanal izleyeceği bir TV’de var zaten. Basında bile İmralı aşağı, İmralı yukarı. İnsanlar uyutuluyor. Şehit aileleri dâhil kimsede çıt yok. Bu gidişle bölücü başı bebek katilini villaya veya özel bir köşke çıkarsa hiç şaşırmamak lazım.
Bugün bunlar olurken tek dillendirilen konu ise; “Aman analar ağlamasın”.
Yüksekovada çarşının göbeğinde silahsız üç askerimiz PKK teröristler tarafından şehit edildi. Yine aynı şekilde Diyarbakır’da eşinin gözü önünde astsubayımız hunharca katledildi. Bingöl’de Emniyet Müdürü otosu pusuya düşürüldü. Maalesef iki polis memuru şehit oldu. Haklısınız bu asker ve polisler kaya kovuğundan çıktı. Bunların anaları ağlamadı!
Terörist analarını güldüren, Şehit analarını ağlatan bir süreçte, neyin çözümü hedefleniyor? Kendinizi kandırmayın. Bunların amacı barış filan değil. Hem adama sormazlar mı? Mademki bölgede barış rüzgârlarının estiğini savunuyorsunuz, yaptığınız ziyaret ve programlara niye koruma ordusu ile gidiyorsunuz?
Tüm bunlar yaşanırken maalesef insanlar yaklaşmakta olan tehlikenin farkında değil. Sizler neme lazımcı olabilirsiniz Ama ateş düştüğü yeri yakıyor. Ben ve benim gibi vatan sevdalıları, suyun kaynamak üzere olduğunun farkında. Ben açılım sürecinin geldiği noktadan duyduğum rahatsızlığı dile getiriyorum. Süreci eleştirmenin akan kanın durmasını istememekle eşdeğer olmadığını belirtmek isterim. Bu eleştiriyi yaparak siyasi iktidara karşı olmak değildir amacım.
Diğer taraftan; vatan ve bayrak uğruna şehit olan evladının davasına sahip çıkan, haklı tepkisini dile getiren şehit aileleri ve gazileri mahkemeye vermeye kadar varan uygulamalar yapılabiliyor.
Ayrıca Sayın Başbakanımıza sesleniyor ve talep ediyorum! Bebek katili Apo’ya gönderdiğiniz heyette ben de olmak istiyorum. Çünkü artık kendisini takdir etmeye başladım”