Ali Doğan tepki gösterdi, Canbaz özür diledi

İl Genel Meclisi 5 günlük bayram tatilinin ardından dün ilk mesaisini yaptı. İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda tek gündem maddesi görüşülürken, toplantıya Hüseyin Kaymak mazereti nedeniyle katılamadı.

Açılış ve yoklama ile başlayan toplantı başında kısa bir konuşma yapan İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz, “Milletimizin karanlık günlerde önderliğini üstlenerek, Türkiye Cumhuriyeti’ni bize emanet eden atamıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Daha sonra söz isteyen Kızılırmak Meclis Üyesi Ali Doğan’ın sözleri dünkü toplantıya damgasını vurdu. Geçen haftaki toplantılara mazereti nedeniyle katılamadığını aktaran Doğan, “Hastalığım nedeniyle burada bulunamamıştım. Gitmeden önce bir operasyon geçireceğimi grup başkanı ve divan üyelerine ilettim. “Yok” demek Ali Doğan kasıtlı olarak katılmadı demektir. Bunda ben bir art niyet olduğunu düşünüyorum” dedi.

Durumun kendisine iletilmediği söyleyen Canbaz, “Arkadaşlarım adına sizden özür diliyorum. Konu bana intikal ettirilmedi. Siz şimdi “Osman Canbaz fırsattan istifade yok yazdı” diye düşünebilirsiniz. Haklısınız bunu açıkça ifade ettiğiniz için size teşekkür ediyorum” dedi.

Tepkili sözlerden sonra başlayan oturumda Ovacık Köyü ile Aşağı Ovacık Köyü arasında bulunan yol anlaşmazlığının giderilmesi hususu görüşüldü. Sıkıntının giderilebilmesi için dilekçeler ilgili komisyonlara gönderildi.