Dunlop
featured

Ali Baba’yı uğurladık

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

50 yılı geçkin süredir gazetecilik yapan Bizim Çankırı Gazetesi Sahibi Ali Kör (78) vefat etti.

Çankırı’da basın sektöründe uzun süre hizmet veren, Çankırı’nın duayen gazetecilerinden Bizim Çankırı gazetesi sahibi Ali Kör,(78) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz haftalarda rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Kör, tedavisinin arkasından evinde istirahata çekildi. Önceki gün tekrar rahatsızlanarak Çankırı Karatekin Hastanesi’ne kaldırılan Kör, dün hayata gözlerini kapadı. Hayatının yarım asrı aşkın bir süresini gazeteciliğe adayan Ali Kör’ün ölümü meslektaşlarını ve basın camiasını yasa boğdu.

Meslek hayatı boyunca birçok muhabir ve gazeteciyle çalışma imkanı bulan Kör, meslektaşları arasında ‘Ali Baba’ olarak tanınıyordu.

Merhum Ali Kör, Çankırı Hoca Ahmet Yesevi Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından doğum yeri olan Eldivan ilçesindeki aile kabristanında defnedildi.

Kör’ün cenaze törenine Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Recep Dumanlı ile siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.