Alaçat Köyü İlkokulu’nun ihtiyaçları da karşılandı

Vali Vahdettin Özcan’ın başlatmış olduğu “Her Köy Okulunun Bir Kurumun Sorumluluğuna Verilmesi”  Projesi kapsamında İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ersan Erge’nin sorumluluğuna verilen  Alaçat Köyü İlköğretim Okulu ziyaret edilerek okulun ve öğrencilerin ihtiyaçları karşılandı.

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ersan Erge, Alaçat Köyü İlkokulu’nu ziyaret ederek,  Okul Öğretmeni  Fatma ZAMKI ile birlikte tespit edilen okul ve öğrencilerin ihtiyaçlarını temin ederek, okula teslim etti.

Bu kapsamda okulun internet sisteminin arızalı olması nedeniyle bakım yapılmış,  yeni bir modem alınarak sistemin çalışması sağlanmış, temizlik malzemesi, sınıflara kırtasiye malzemesi, ayrıca 2,3 ve 4. Sınıftaki tüm öğrencilere birer takım kırtasiye malzemesi ile tüm çocukların faydalanabileceği kitap setleri alınarak Müdür Erge tarafından öğretmen ve öğrencilere teslim edildi.

Bundan sonra da okul öğrencilerine motivasyon amaçlı yapılan ziyaretler ile sosyal ve kültürel amaçlı faaliyetlerin eğitim ve öğretim yılı sonuna kadar aralıklarla devam edeceği Müdür Erge tarafından belirtildi.