AKP’de gündem Şabanözü seçimleri

akp (10)61. Ak Parti İl Danışma Meclis toplantısına Şabanözü seçimleri damgasını vurdu. İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, Şabanözü seçimlerine değindiği konuşmasında “Şabanözü’nde bazı şer cephelerinin farklı çalışmaları seçimi kaybetmemize neden oldu “dedi.

100. Yıl kültür Merkezinde düzenlenen toplantı’da divan Başkanlığına İl Başkan Yardımcısı Şeref Şeker seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşma yapan Salim Çivitçioğlu, 1 Haziran’da gerçekleştirilen Şabanözü seçimlerine değindiği konuşmasında “Şabanözü’nde bazı şer cephelerinin farklı çalışmaları seçimi kaybetmemize neden oldu “dedi.

CHP ve MHP’nin ideolojik anlamda değil ama menfaatleri anlamında birleştiğini belirten Çivitçioğlu, CHP ve MHP’yi MCHP benzeterek “ Orada seçimleri kazanan Milliyetçi Cumhuriyet Hareket Partisine yinede hayırlı olsun diyorum” dedi.

Ak Parti Çankırı Milletvekili Avukat İdris Şahin , “Vatandaşımız sadece hizmeti geçer akçe olarak görmüyor. Kaybetmek gerçekten çok zor!” dedi.

Şabanözü seçimlerine vurgu yapan İdris Şahin,  “Kaybetmek gerçekten çok zor. Karşınızda çok farklı ittifaklar varsa buna bazen mani olamıyorsunuz. Ama siyasette her zaman bazı esler vardır, bir ‘durak’ diyeceksiniz buna ve önümüzdeki sürece daha güçlü gireceğiz” dedi.

“Bu işin sadece hizmetle olmadığını biz burada belediye başkanlarımıza ifade ettik” diyen Şahin, “Halil Öz, Bayar Soysal, Ali Çapçı, Hüseyin Kantaş,  Cevdet bey hizmetin adresidir. Ama vatandaşımız sadece hizmeti geçer akçe olarak kabul etmedi. Ve dedi ki; ‘farklı şeyler istiyoruz. Hiç kusura bakmayın Halil Öz kazandın ama seni uyaralım dedik.  Bayar Soysal bir köyü şehre dönüştürün. Kızılırmak’ın 20 yılda göreceği hizmeti beş yılda yaptın ama senden farklı umut ve beklentilerimiz var dedi’ ifadelerini kullandı.

Teşkilat kademelerine seslenen Şahin, “Her ne olursa olsun demokrasilerde hesap günü sandıktır. Onun için bir birimizi sıkıntıya sokacak her türlü eylemen kaçınalım. Bugün hizmet amaçlı bize gönül veren ve çalışmaya başlayan İl Genel Meclisi ve Belediye Başkanlarına çok büyük sorumluluk ve görevler düşüyor” dedi.

Çankırı’ya gelecek hizmetlerle alakalı gelişmeleri aktaran Şahin, Ak Parti döneminde kimsenin söz dahi edemeyeceği hizmetleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Ilgaz dağı tünelinin 2015 yılının sonuna hizmete gireceğini ve tünelden süt fabrikasına kadar olan bölümün sıcak asfaltla kaplanacağını ifade eden Şahin,  Ankara karayolunda bulunan hemzemin geçitlerin baypas edileceği yol çalışmasının önümüzdeki haftadan itibaren tamamıyla hizmete açılacağı müjdesini verdi.

Şahin, Kızılırmak-Sülüklü, Kurşunlu-Korgun, Çerkeş-Kızılcahamam arası ve Saçak Şabanözü yol yapım çalışmalarında da ihale aşamasına gelindiğini anlattı.

Restorasyonu devam eden Ulu caminin 2015 Ramazan ayına yetişeceğini söyleyen Şahin, Özel bir vakıf mülkiyetine ait olan İmaret Külliyesi’nin de 27 Haziran 2014 tarihinde ihale edileceğini ve camii külliyesinin aslına uygun,  ecdadımıza yakışır bir şekilde restore edileceğini sözlerine ekledi.

Danışma meclisinin basına kapalı oturumunda İl Genel Meclis Başkanı Ruhi Şeker, Merkez İlçe Başkanı Musa Çağlar ve Orta Belediye başkanı Bayram Yavuz Onay konuşma yaptı.

Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz toplantıya katılmazken İstanbul’da olan İrfan Dinç’in adına Çankırı Belediye Başkan vekili Av. Abdulkadir Çelik toplantıda hazır bulundu.