AKP’ den Aldatma ve Kandırma Politikalarına Devam

 

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanı Ali Acıbunar, geçtiğimiz hafta gerçekleşen bakan ziyaretlerinde AKP’nin vatandaşı kandırdığını iddia etti. Ziyaretlerle ilgili yazılı bir açıklama yapan Acıbunar, şunlara yer verdi; “Sayın İçişleri ile Orman ve Su İşleri Bakanlarının Çankırı ziyaretleri; iktidarın aldatma ve kandırma politikasından vazgeçmediğini, dokuz yıldır alışageldikleri alışkanlıklarının devam etmekte olduğunu göstermektedir.

Sayın Bakan “Çankırı köylükten kurtuldu, şehir haline geldi” derken; bu memleket insanının Çankırı da gelecek göremediğinden, burada çoluk çocuğunun rızkını kazanamayacağına inandığından başka yerlere göç ederek nüfusunun seksen bin azaldığını; bunun da dokuz yıllık kendi iktidarları döneminde gerçekleştiği gerçeğini görmezden gelmektedir. (Bu arada anlı şanlı Sayın Milletvekilimiz de şehrin gelişmesine katkısı yadsınamayacak olan Üniversite Rektörünün ziyaret ettiği partilerin çetelesini tutmakta, personeli küstürmek için elinden geleni esirgememektedir.)Üstelik şehir olmanın göstergesi olarak gördükleri; bir mahkemelik AVM ile sayelerinde tekelleşmiş, farklı firmaların (ihalelere bile) giremediği terminal binası ve şimdiye kadar ihmal edilmiş ancak kendi ziyaretleri sebebiyle asfaltlanmak zorunda kalan yollardır. Bunların doğruluğu kendilerinin Çankırı ya teşrif ettikleri günlerde henüz asfaltın kokusunun bile geçmediğinden bellidir. Üstelik Sayın Belediye Başkanının muhtelif zamanlarda kendisine iletilen tamirat ihtiyaçlarıyla ilgili serzenişlere verdiği; ”2012 de altyapıyı bitirip tamirat vs. işlerini ondan sonra yapma” mealindeki cevapları da bu işlerdeki kayıtsızlık göstergelerinden olduğu anlaşılmaktadır.

Ne garip bir tecellidir ki Su işlerinden sorumlu Sayın Bakanın Çankırı da Muhtemelen “Güldürcekten gürül gürül su getirdim” diye Sayın Belediye Başkanından Brifing aldığı saatlerde, bu köylükten kurtulup şehir olan Çankırı da Sayın Başbakanın o malum ifadesiyle sular “tısss” etmiş yani damla akmaz vaziyetteydi.

Bizim merak ettiğimiz ise; Sayın Bakanların aldıkları brifinglerde şu sorulara da cevap alıp alamadıkları ya da kendilerini bilgilendiren sayın yetkililerin bu konularda da kendilerini aydınlatıp aydınlatmadıkları, bunların cevaplarını merak edip etmedikleridir.

-Kendilerinden önceki dönemlerde yapılan eserlere (Süreyya Ayhan Heykeli gibi) karşı olan ilgisizliğin sebebi nedir, bunlar neden özellikle bakımsızlığa terk edilmektedir?

-Özellikle Alparslan Türkeş Parkı, Şehit Hakan Kandemir Parkı, Bukan Köprüsü vs. yerlerin,  bakım ve temizlikleri neden yapılmamaktadır?

-Kış aylarının gelmekte olduğu şu günlerde Kar-Gazla olan ihtilaf neden Hala çözülememiştir?

-Çankırı sokakları otopark ihalesi adı altında parsellenmiş, lakin bir türlü müspet

sonuç alınamamış, firmalar işleri bırakmışlardır. Bu arada işi bırakan son şirketin resmi olarak işi bıraktıktan on beş gün sonrasına kadar park parası tahsil ettiği ayrıca şu andaki yetkili şirketin ihalede olmayan yerlerden ücret talep ettiği söylentileri ortalıkta dolaşmaktadır. Bunlara bu güne kadar ne cevap verilmiştir?