Ak; torba kanun uyarısında bulundu

Çankırı Ticaret Borsası (ÇTB) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz AK, Torba Kanun ile Borsa üyelerinin de birikmiş aidat borçlarını; taksitle, ayrıca peşin ödeme yaptıklarında %10 indirim imkanı olduğunu bildirdi.
AK, yaptığı yazılı açıklamada, üyelerin birikmiş aidat borçlarını 8 taksitte ödeyebileceğini, taksit yerine tek sefer ödeme yapmak isteyenlere de toplam borçlarından yüzde 10 indirim olanağı sağlandığını belirtti.
Çankırı Ticaret Borsası’na aidat borcu olan üyelerin bu fırsatı kaçırmamaları gerektiğini vurgulayan AK, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“6552 Sayılı 11.09.2014 tarih ve 29116 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Torba Yasa; aidat anapara ve gecikme zamlarını da içermektedir. Üyelerimizin 11 Eylül 2014’e kadar ödenmemiş olan aidat borçlarını, Üretici Fiyatları Endeksi (Yİ-ÜFE) esas alınarak hesaplanarak oluşacak tutar üzerinden ödemeleri halinde faiz ve gecikme faizi silinecektir.
ÇTB üyelerinin de aynı yasa gereği 28 Kasım 2014’e kadar Borsamıza yazılı yapacakları başvuruları ile; aidat borçlarının Yİ-ÜFE aylık değişim oranlarıyla bulunacak toplam borçların tek seferde ödemesi halinde %10 indirim yapılacaktır.
Ayrıca aidat borçlarına üçer aylık dönemler halinde 8 taksitte ödeme imkanı getiriliyor. Bu haktan yararlanabilmeleri Borsa üyelerinin aidat borçları için 28 Kasım 2014 tarihine kadar başvurmaları ve ilk taksitlerini 31 Aralık 2014’e kadar ödemeleri gerekiyor”