Dunlop

Ak Parti Bayramören İlçe Kongresi yapıldı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta sonu Ak Parti Bayramören İlçe Teşkilatı 4. olağan kongresini gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve akabinde İstiklâl Marşı ile başlayan kongrede ilk olarak kongre divan yönetimi seçimi yapıldı. Divan başkanlığına Çankırı Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, yardımcıları olarak ise İl Genel Meclis üyelerinden Nurettin Dereli ve Ahmet Çelik seçildi.

Program yoğunluğu nedeniyle kongreye katılamayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yazılı bir açıklama gönderdi. Erdoğan’ın yazılı açıklamasını Çankırı Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu okudu. Salim Çivitçioğlu daha sonra:‘ Bugün birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdiğimiz kongre için sizlere teşekkür sunuyorum. Artık herkes bir arada, herkes bir yürek ve herkes Bayramören’in daha da fazla gelişmesi ve daha fazla istihdamlar yapmak için canla, başla, yürekle el birliğinde uğraşmakta. Değerli hemşehrilerimiz, bildiğiniz üzere Bayramören yamaç paraşütü için bir Cennet. Bu yamaç paraşütü etkinliklerine daha fazla önem vermeliyiz. Dışarıdan insanlar gelip bu etkinlikleri düzenliyorlar. Neden bunu biz Çankırı evlatları olarak yapmıyoruz? Yamaç paraşütü gerçekten ilçe için önemli bir olay. Bizim iktidarımızın ardından Bayramören köylerimize çok güzel çalışmalar yapıldı. İnşallah bu saatten sonra da köylerimizde çalışmalar devam edecektir. Ayrıca 2012’de Nisan – Mayıs ayları arasında Bayramören ilçemize 100 kişilik kapasitede bir rehabilitasyon merkezi açılacaktır.  Çevre ilçe ve köylerimizde bulunan zihinsel engelli kardeşlerimiz için bu merkezi açacağız. Her bir engelli  için 2 hasta bakıcısı görevlendirilecektir. 200 kardeşimiz bu sayede iş bulacaktır. 2012 yılı başında Bayramören’de hasta bakıcılığı eğitimi için bir kurs açılacaktır. Sizlerden ricam bu kursları doldurun, sertifikaları alın. İşsiz kardeşlerim iş sahibi olsunlar. Bizler sizin için elimizden geleni yapıyoruz. ’ dedi.

Daha sonra kürsüye Çankırı Ak Parti Milletvekili Hüseyin Filiz davet edidi.

Meşakkatli yollardan geçtiklerini ve Bayramören’in %80’lik bir oy oranıyla Çankırı’da AKP oylarının büyük bir kısmını desteklediğini dile getiren Filiz : ‘ Sizlerin desteğinizden dolayı hakkınızı helal etmenizi istiyorum, herkese teşekkür ederim. Sevgili hemşerilerimiz bildiğiniz üzere Bayramören’in doğal konumu yatırım için pek fazla uygun değil. Ama biz Bayramören’in tüm sorunlarını çözmek, Bayramören’e elimizden geldiğince istihdam sağlamaya çalışıyoruz. Yamaç paraşütüne daha fazla önem vermelisiniz. Gerek İlçe Kaymakamımız olsun, gerek İlçe Belediye Başkanımız olsun, gerekse İlçe Başkanı olarak hep birlikte kontrollü bir şekilde yamaç paraşütü organizasyonları düzenlenmeli. Çünkü yamaç paraşütü Bayramören’in gelişmesi açısından çok önemli bir konumda.  Yamaç paraşütü festivalleri çerçevesinde yapılan harcamalar ve benzeri giderler için Kültür Bakanlığı ödeme yapmamış. İlçe başkanımız bana geldi, bunları anlattı, ben de Kültür bakanımız ile bizzat görüştüm ve kısa zamanda Bayramören’e ödenek verilecek. Söz verdiğimiz her şeyi birer birer işleve koyuyoruz, projeler üretiyoruz. Elimizden geldiğince tüm Çankırı’nın sorunlarını çözmek için canla başla çalışıyoruz. Allah izin verirse Bayramören’de yurt yakın tarihte faaliyete geçecek. Şunu da biliyorum ve şiddetle vurgulamak istiyorum ki Bayramören’in nüfusu az, ama insanların gönüllerindeki sevgi çok yüksek. Bizi çok mutlu ettiniz. Akşamları haberleri seyrettiğinizde görüyorsunuz, günlerdir mecliste bir tartışma aldı başını gidiyor. CHP Başkanı Dersim’li olduğu için kendinden gurur duymuyor. Geldiği yeri, sahip olduğu toprakları reddediyor.  Aslını inkâr eden bir başkan, kendi aslını kabullenmeyen bir genel başkan Türkiye Cumhuriyeti’ne nasıl sahip çıkacak kardeşlerim?

Biz her zaman başta şehir merkezi olmak üzere bütün Çankırı halkından, Çankırılı hemşehrilerimizden, memleketimizden canı gönülden gurur duyuyoruz arkadaşlar! Bakın bir kez daha tekrarlıyorum, ben size bir telefon kadar yakınım.  Bir sorununuz olduğunda lütfen beni arayın, bizler araya ikinci insanlar koymuyoruz, size doğrudan ulaşıyoruz. Elimizden geleni yapıyoruz, yapamadığımız ve gücümüzün yetmediği yerlerde de sizlere nedenini belirtiyoruz.  Ben sözü fazla uzatmak istemiyorum kardeşlerim, yeni seçilecek olan yönetim kurulu üyelerimize başarılar diliyorum, saygılarımı sunuyorum’  dedi.

Ardından kürsüye Çankırı Ak Parti Milletvekili Av. İdris Şahin davet edildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 yıldır tek başına iktidar olmasında Anadolu’nun annelerinin büyük bir katkısı olduğunu vurgulayarak konuşmasına başlayan Şahin: ‘ Sayın başbakanın tek başına iktidar olmasını sağlayan en önemli etken Anadolu’da ki, Çankırı’da ki, Çankırı’nın köylerinde ki analarımız ve bacılarımızdır.  Kıymetli arkadaşlarım, değerli parti üyelerim bugün Çankırı’nın en uzak ama en şirin ilçelerinden birinde, Bayramören’de bulunmaktayız. Siz Bayramörenli hemşehrilerimiz, sizlere çok teşekkür ederim. Seçimlerde sizlerin bizim üzerimizde hakkı çok büyüktür, iyi ki varsınız. Seçim çalışmaları süresince Bayramören’in 27 köyünü de tek tek gezdik. Köy halklarının tek tek sorunlarını dinledik,   not aldık ve tüm köylerimizde bu aldığımız notları seçim sonrasında tekrar inceledik ve o sorunların giderilmesi için canı gönülle, işe koyulduk. Buraya ciddi güzel hizmetler sunmaya devam edeceğiz.  Sizlere söz verdiğimiz projeler bugün bir bir gerçekleşiyor ama, bizler iş istihdamı sağlasak bile çalıştıracak eleman bulamıyoruz. Biz bunları yapmamıza rağmen muhalefet diyor ki ‘ işsizlik Çankırı’da hat safhada. ‘ Atkaracalar’a 196 toplu konut yapılıyor. Bayramören’de de yaptırmak istedik, fakat nüfus azlığı nedeniyle TOKİ buraya el atmadı. Bu iktidarı sizler yarattınız hemşerilerim, ihtiyaç duyduğunuz anda gelin bizlere sorunlarınızı anlatın. Bizi siz seçtiniz, bizler halkın içinden geldik. Lütfen eksiklerimiz varsa da bizi uyarın.’ dedi.

Protokol konuşmalarından ardından Gelir gider raporları, yönetim kurulu faaliyet raporları açıklandı. Raporların açıklanmasın ardından Kongre’de tek liste ile seçime geçildi.

Yapılan seçimden sonra yeni AKP Bayramören ilçe yönetim kurulu ve üst kurul delegeleri açıklandı. Liste şöyle: İlçe Başkanı Kadir Ünal. Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Mehmet Dinçoğlu, Abdullah Karacaoğlu, Hayri Yılmaz

Hayrettin Kahveci

1-         Süleyman Aktaş

2-         Recep Suluca

3-         Ahmet Haydaroğlu

4-         Bekir Kale

5-         Mustafa Daloğlu

6-         Ali Kızıltan

7-         Sadık Çim

8-         Mustafa Şaşmaz

9-         Mehmet Eraslan

10-       Mehmet Akcaoğlu

Üst Kurul Delege Adayları

1-         Kadir Ünal

2-         Nurettin Dereli

3-         Ahmet Çelik

4-         Ahmet Özen

5-         Abdullah Karacaoğlu

6-         Mehmet Dinçoğlu

7-         Hayri Yılmaz

8-         Hayrettin Kahveci

9-         Mustafa Daloğlu

10-       Süleyman Aktaş

11-       Tevfik Olgun

12-       Bekir Kale

13-       Recep Suluca

14-       Mustafa Şaşmaz

15-       Mehmet Eraslan