Ak, “Arsa fiyatları çok fazla”

Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Oğuz Ak basın mensupları ile bir araya gelerek 1 yıllık değerlendirmelerde bulundu. Borsa tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya Borsa Başkanı Oğuz Ak ve yönetim kurulu üyeleri ile yerel basın temsilcileri katıldı.

“Çankırı Ticaret Borsası olarak misyonumuz ve sorumluluğumuz var” diyerek konuşmasına başlayan Ak, öncelikli hedeflerinin Kızılırmak ilçesine borsa alım merkezi kurmak olduğunu dile getirdi. Kızılırmak borsa alım merkezinin projesinin çıktığını ve arsa alımı yaparak ilk adımı attıklarını da aktaran Ak,” Bu dönemin şartlarında orada borsanın olması lazım. Çünkü o bölgedeki buğdayın yüzde 30-40’ı, Sungurlu’da borsa olduğu için oraya gidiyor. Onun için birinci önceliğimiz, Kızılırmak’a borsa açmak. İlçedeki zahirecilerimizde bu sorunun giderilmesini istiyor. Orayı bir şekilde bitirmemiz lazım” dedi.

Ak ayrıca,  “Çankırı merkezde de arsa bulduğumuz takdirde bir alım merkezi de buraya düşünüyoruz. Fakat arsa fiyatları çok fazla. Belediye Başkanımızın bu konuda bir sözü var. Eğer bu gerçekleşirse buraya bir tesis kazandırabiliriz” dedi.

borsa (2)