Ahlatder Sevgi ve Dostluk Gününe İlgi Büyüktü

Çankırı Ahlat Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin, geleneksel  2.sevgi ve dostluk günü hafta sonu Belediye İş Merkezi Uzay Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.
Yıllık Faaliyetler hakkında bilginin verildiği ,yemekli kaynaşma ve dayanışma gününde, Ahlat Köyü sakinleri ve dernek üyeleri hoş vakit geçirdi..
İstiklâl Marşı ile başlayan programda Ahlatder Başkanı Cemil Çelik, kısa bir konuşma yaparak “Geleneksel hale getirdiğimiz  sevgi  ve dostluk günü tertip etmiş bulunuyoruz. Amacımız köyümüz insanı arasında birlik ve beraberliği sağlamak, insanlarımızı kaynaştırmaktır. Bu soğuk kış gününde ,soğuk karlı günde gönlümüzü ısıttınız, yüksek rakımlı köyümüzden koşarak geldiniz, salonu doldurdunuz.Ahlatder çatısı altında kaynaştınız sizlere çok teşekkür ediyorum.”dedi.
Derneğe bina satın aldıklarına da değinen Çelik, “2010 yılında derneğimizi kurduğumuzda sizlere bir yer alacağımızı vaat etmiştik. Şimdi, bu sözümüzü gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çankırı merkezde, köyümüzün insanına yaraşır bir işyerini satın almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ahlatlıyım diyen herkes bununla gurur duysun. Bu eser sizindir.Çünkü sizler katkı verdiniz. Bize güvendiniz. Destek verdiniz ve destekleriniz artarak devam etmektedir. Bizler de sizin güveninize layık olmaya çalışıyoruz. Bu dernek hizmetlerini kalıcı hale getirerek, Çankırımız için örnek bir köy olma yolunda hep beraber azimle,sabırla ,canla başla çalışacağız” dedi.

Bal ormanı hakkında ise; Çelik, “Bildiğiniz gibi Orman ve Su işleri Bakanımız Prof.Dr. Sayın Veysel Eroğlu ,Çankırı milletvekillerimiz ile 4 ay öncesinde , köyümüze teşrif ettiler.Köyümüz tarihinde ilk defa bir bakan ve milletvekili görmüştür. Sayın Bakanımız , o gün Türkiye’nin 4. Büyük bal ormanı yapımının talimatını vermiştir. Köyümüze yine  Valimiz Sayın Vahdettin Özcan beraberindeki mülki daire amirleri ile  23 Ekim 2011 tarihinde teşrif ederek, Fidan Dikme Törenini gerçekleştirmiştir. Bal Ormanına 176 bin fidan dikilerek, köyümüz tarihi günlerden birini yaşamıştır. Köyümüz; kalkınma yolunda hızla ilerlemektedir. Gelecek nesiller,bu eseri kazandıranları daima hayırla anacaklardır. Köyümüze Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Bu sene içerisinde gerçekleştirecekleri faaliyetlere değinen Çelik; dernek binasını hizmete açacaklarını ve bunun için yapılacak çalışmaların süreceğini ve Dernek binasını yaren kültürünü geliştireceklerini, müslüman Türk Milletinin örfüne ,adetlerine uygun bir şekilde derneğin dizayn edileceğini vurguladı. Bundan böyle çalışmalarında, üyelerinin kaynaşması ve eğitimi yönünde sosyal ve kültürel etkinliklere ağırlık vereceklerini ifade etti.