Ahilik Haftası nedeniyle Vali Özcan’ı ziyaret ettiler

Büyük Cami bahçesinde Çankırı simidi ile kahvaltı yapılması ile başlayan Ahilik Haftası Yaran Kutlamaları çerçevesinde Belediye Başkanı İrfan Dinç Başkanlığındaki heyet  Vali Vahdettin Özcan’ı makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı İrfan Dinç, Bilim, Sanayi ve Teknoloji  İl Müdürü Şaban Küçükgümrah, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Osman Karadeniz ve Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı ziyarette  Vali Özcan, “İlimizde bu yıl etkin bir şekilde ikincisini kutladığımız Ahilik Haftası hepinize kutlu olsun.  Bu etkinliklerin hazırlanmasında emeği geçen Belediye Başkanımıza, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürümüze, Birlik Başkanımıza teşekkür ediyorum.  Bu etkinliğe sponsor olan Halk Bankasına da ayrıca teşekkürlerimizi iletiyorum. Ahilik Haftanız, tüm esnaflarımıza, yaranlarımıza, Çankırımıza ve Ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Başkan Dinç, “Ahilik bizim için çok önemli ve çok güçlü bir kültür. Bu kültür bu güne kadar gönüllük esasına dayanılarak yaşatıldı. Biz de bundan sonra gelecek nesillere aktarmak için çalışıyoruz. Biz de sizlere teşekkür ediyoruz.” redi.

Günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile ziyaret sona erdi.