Dunlop
featured

Ağustos ayı sonunda uluslararası festival yapılacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Belediyesi, İç Anadolu’nun en büyüğü olma özelliğini taşıyacak olan hayvan pazarı ve mezbahanenin temel atma töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen 2022 yılının proje yılı olacağını aktardı.

Bölgenin en büyük tesisi hakkında bilgi veren Başkan Esen daha sonra bu yıl hayata geçirmeyi planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Hayata geçirmeyi planladıkları projelere  değinen Esen, “Halka hizmetin hakka hizmet olduğunu biliyoruz. Bu inançla hizmetlerimize devam ediyoruz. yakın zamanda açılışlarını yapacağımız yerler de var. Tatlıçay, sosyal tesis ve engelli merkezi, araştırma merkezi ve belediye aile çay bahçesi, belediyemizin giriş katı, devlet bahçeli parkı ve TCDD açık hava müzesi. Alt yapıya da start verdik 24 ay süresi var.

Bu yıl kucaklama taşı alt üst geçiş bu yıl içinde bitecek. 3 ay gibi süre tuttuk bunda. 2. GES projemizin ihalesine çıkıyoruz. Yeni itfaiye binasının ihalesini yaptık. İnşallah 3 aya kadar ora da bitecek. Kent meydanı zemin hazırlığını yapacağız. Bu yıl bitiremezsek inşallah seneye bitireceğiz. Alparslan Türkeş parkına başladık. Büyük cami önü otopark ve meydan projesinin ihalesini yaptık. İnşallah imalatına başlıyoruz. Tuz mağarasını çok farklı proje olduğu için projede sıkıntılar yaşadık ama onu da aştık. Onun da imalatına başlıyoruz. Kısacası daha önce de ifade ettiğim gibi 2022 yılı bizim için büyük projelerin yılı olacak. Temel atma ve açılış törenlerinde de bir araya geleceğiz.

İnşallah Ağustos ayı sonunda uluslararası bir festival yapacağız. Çalışmaları sürüyor.

Bu bir ekip işi, emeği geçen başkan yardımcılarım, müdürlerim, güvenlik görevlim, kazmayı sallayan personelime kadar hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizlerden desteğini esirgemeyen Çankırılı hemşehrilerime de şükranlarımı sunuyorum” dedi.