Adliye binası taşındı

Ankara yolu üzerinde yapımı tamamlanan Çankırı Adliye Sarayı, sessiz sedasız ilk mesaisine başladı.

Yıllardır şehir merkezinin göbeğindeki tarihi binada hizmet veren Çankırı Adliyesi, Ankara karayolu üzerinde yapımı tamamlanan yeni yerleşkesine taşındı.

Adliye personelince Cuma günü ve hafta sonunda yoğun bir şekilde eşyalar ve dava dosyaları taşınarak yeni binaya götürülürken, fiziki açıdan yetersiz kalan tarihi bina ise taşınma işleminin ardından sessizliğe büründü.

Bugünden itibaren son derece modern ve estetik bir binada hizmet verecek olan Çankırı Adliyesine gitmek için Ballıca kampüsü ve şehir merkezi arasında servis yapan Özel Halk Otobüsleri kullanılabilecek.

Öte yandan tarihi adliye binasının ne olacağı belirsizliği devam ediyor.

Milletvekili İdris Şahin’in Çankırı Adliye Sarayı ile ilgili açıklama yaptı. Şahin açıklamasında şunları dile getirdi:

“Yer seçimindeki uzun ve meşakkatli bir yoldan sonra bir yıl gibi bir süre içerisinde inşaatının tamamlanmış olarak hizmete girmesinden dolayı Çankırı milletvekili olarak büyük bir mutluluk ve kıvanç duyduğumu ifade etmek isterim.

 

Gerek il başkanlığım gerekse baro başkanlığım süresi içerisinde yer tespiti ve inşaat, proje aşamasında bilfiil yakinen takip ettiğimiz bir eserin Çankırı halkının hizmetine sunulmuş olmasının haklı gururunu yaşıyoruz.

Bu süre içerisinde emeği geçen başta Adalet Bakanımız Sayın Sadullah Ergin olmak üzere, 22. Dönem Çankırı milletvekillerimiz Dr. Nurettin Akman ve Suat Kınıklıoğlu’na, teknik işler daire eski başkanımız Haydar Çiftçi, mevcut teknik işler başkanı Erdoğan Böcek, eski başsavcımız Vahit Kemal Esengün, mevcut başsavcımız Mehmet Talay ile inşaatın yapımı aşamasında emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

 

İnşallah önümüzdeki günlerde Adalet Bakanımız sayın Sadullah Ergin’in katılımıyla açılışını tüm Çankırı hemşehrilerimle birlikte gerçekleştirmeyi umut ediyor, gerek adliyede görev yapacak hakim, savcı ve avukatlara, gerekse adliye çalışanlarına ve hizmet alacak Çankırı halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”