Dunlop
featured

“Aç köpeklerin arkasına sığınıyorlar”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Dinç, parti içinden birilerinin Orta kongresindeki hadiseleri kendisine fatura etmek istediklerini söyledi.
Belediye Başkanı İrfan Dinç Hafta sonu Orta ilçesinde yaşanan olaylar nedeniyle bir basın açıklaması yaparak, “Orada yaşananların faturası şahsıma kesilmek isteniyor” dedi.
Orta Belediye Başkanının daveti üzerine Merkez İlçe Başkanı Musa Çağlar ve meclis üyesi Hüseyin Boz ile kongreye gittiğini aktaran Başkan Dinç, kongre sonrasında bazı sıkıntıların yaşandığını ve orada meydana gelen olaylarla kesinlikle bir alakasının olmadığını aktararak basında yer alan bazı haberlere tepki gösterdi.
“Orta’ya İrfan Dinç adam getirmiş diyorlar” diyen Başkan Dinç, “Böyle bir şey yok. Davet üzerine oraya biz üç kişi gittik. Fakat bazı internet sitelerinde şahsıma karşı bir saldırı var. Onları kınıyorum. Orada kesinlikle önceden örgütlenmiş bir durum var. İrfan Dinç adam getirmiş diyorlar. Benim adamla ne işim olur” diye konuştu.
Dinç, şöyle devam etti:
“Bir-iki internet sitesi var. Diğer internet sitesi olan arkadaşlarımı tenzih ediyorum. Bunlar aç köpek. Bunlar çoluğuna-çocuğuna ekmek götürmekten aciz, karısını besleyemeyen, çoluğunu-çocuğunu besleyemeyen aç köpekler. Bu aç köpekleri bir-iki kişi besleyerek şahsımı yıpratmaya yönelik iftiralar attırıyorlar. Bunlara üç-beş kuruşluk kemik atmak suretiyle, bunları besleyen hem parti içerisinden bir takım şeyleri utanmadan sıkılmadan, Allah’tan korkmadan servis edenler Orta kongresi ile ilgili de şahsıma iftiralar atmak sureti ile bu aç köpeklerin sitelerinde maalesef iftiraların arkasına sığınmak sureti ile siyaset yapacağını zannediyorlar. Bunların ahlaklarını da, karakterlerini de, nasıl bir anlayışa sahip olduklarını da biliyorum.”
Eleştiri ve tenkitlerin her zaman yapılabileceğini de aktaran Başkan Dinç, “Yapılan eleştirilerde elbette belli sınırlar içinde olmalı” dedi
30 yıldır Çankırı’da siyasetin içinde olduğunu ve siyasetin her kademesinde yer aldığını da aktaran Başkan Dinç, “Ben asla temsil ettiğim çizginin dışına çıkmadım, hiç bir çizgiye de sapmadan işimi layıkıyla yapmanın gayreti içinde oldum. Bana her şey olsun fakat temsil ettiğim siyasete asla birşey olmasın anlayışı ile çalıştım” dedi.
Hiç bir zaman şahsi menfaatler içinde olmadığını da aktaran Başkan Dinç, sürekli iftiralara maruz kaldığını söyleyerek, “Benim yaptığım hizmetleri gölgelemeye çalışanların bir çoğu siyaset sahnesinden silindi, fakat biz dimdik ayaktayız” dedi.
-Olayların altında cezaevi var-
Olayların altında yapılması planlanan açık cezaevi konusu olduğunu belirten Dinç,
“O konu hakkında biz eski Adalet Bakanımız Sadullah Ergin ile görüşmüş ve çalışmalara başlamıştık. Mevcut cezaevinin yanında hazineye ait 50 dönümlük bir arazi üzeri ile ilgili bilgi vermiştik. Bunla ilgili bir milletvekilimiz ben konuyla ilgileneyim dedi. Fakat sonradan bu açık cezaevinin Orta ilçesine yapılması dile getirilmiş bir milletvekili tarafından. Mesafe alınmış bir projenin başka bir yere taşınmasına İrfan Dinç kesinlikle müsaade etmeyecektir” dedi.
Cebi için hiçbir zaman siyaset yapmadığını aktaran Dinç, “Ben cebimi dolduruyum, ofisime ne kadar çok daha para kazandırabilirim, kamudan ne kadar çok yararlanabilirim, malımı-mülkümü üçe, beşe, ona, yüze katlarım, nerde ne tırtıklarım, yanımdakini, çevremdekini, ortak olarak hareket ettiğim isimleri bulunmuş olduğum pozisyondan nasıl faydalandırabilirim , partiyi nasıl kullanarak servetimi yukarılara taşıyabilirim düşüncesinde asla olmadım.
Hiç ilgimin alakamın olmadığı konularda sürekli iftiralara maruz kaldım. Bana iftiraları atanlar beni ve yapmış olduğum tarihi hizmeti gölgelemeye çalışanlardan bir çoğu siyaset sahnesinden silindiler. Ama biz dimdik ayaktayız.” dedi.
-Savcılığa Başvuruda bulundum-
Daha önce kendisiyle ilgili hakaret içeren konulara ilişkin savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirten Dinç, “Bugüne kadar bunu hiçbir yerde açıklamadım ama benimle ilgili yazılan yazılardan biri bu insanlardan birinin eşinin bilgisayarından atılmış .Bugüne kadar birşey yapmadım ama bundan sonra bunları da bildireceğim” dedi.