Dunlop

AB proje çalışmaları Almanya ve Fransa’da devam ediyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı Leonardo da Vinci Hareketlilik Projeleri faaliyet alanında, Çankırı Anadolu İmam Hatip Lisesi  tarafından yürütülen “Din Öğretimi ve Din Adamı Yetiştirilmesinde Avrupa Uygulamaları” isimli proje başarı ile devam ediyor.

Belçika, Almanya ve Fransa’da ortak kurumlarla yürütülen projenin ilk yurt dışı çalışmaları Belçika’da gerçekleştirildi. Fransa ve Almanya çalışmaları ise 10-24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Çankırı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çankırı Müftülüğü, Ilgaz İmam Hatip Lisesi ve Çankırı İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin yerel ortak olarak yer aldığı proje kapsamında; Almanya’ya 14, Fransa’ya 6 katılımcı gönderilerek, 2’şer hafta süreyle proje konusunda çalışmalar yapılacak.

Proje çalışmaları ile bu ülkelerdeki din eğitim ve öğretimi alanındaki uygulamaları yerinde incelenecek, din öğretimi alanındaki bilgi ve tecrübe paylaşımı sağlanacak, farklı ve yeni metotlar bölgemiz modern din eğitim hizmetlerinin geliştirilmesinde kullanılacak.

Projenin bütün masrafları AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Leonardo da Vinci Programı tarafından karşılanıyor.