Deyzi göreve başladı

Arama kurtarma köpeği Deyzi, Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde iş başı yaptı.

İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci ve itfaiye erleri, yanlarına Deyzi’yi de alarak Çankırı Valisi Vahdettin Özcan’ı ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette Vali Vahdettin Özcan, ilde bir Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) olmadığına değinerek, muhtemel bir afete karşı Çankırı’nın hazırlıksız olduğunu söyledi. Vali Özcan, ziyarette yaptığı açıklamada, Çankırı’nın birinci derece deprem bölgesinde olduğunu, ilde Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) bulunması gerektiğini ifade ederek, “Bu konuda bugüne kadar hiç bir şey yapılmamış, Çankırı gibi deprem bölgelerinde mutlaka AKOM bulunmalı. Belediye başkanımızla konuştuk ama ne hikmetse bir sonuç alamadık. Basın mensupları bu konuda belediyeyi ve bizi sıkıştırmalı” dedi.

Yüzme bilmeyenlerin sivil savunma memuru olarak görev yaptığını dile getiren Özcan, “Böyle iş olmaz arkadaşlar. Bu işleri bir düzene koyacağız” diye konuştu.

Deyzi isimli arama kurtarma köpeğinin Çankırı İtfaiyesinde görev yapmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirten Özcan, “Arama kurtarma köpeğine ihtiyacımız vardı. Sevindirici bir gelişme” dedi. İtfaiye Müdürü Semerci, Deyzi’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünden 2 ay önce alındığını söyleyerek, 18 aylık köpeğin arama kurtarma konusunda uzman olduğunu bildirdi.