400 bayan alınacak

Vali Vekili Ahmet Atılkan Başkanlığında toplum yararına programlar kapsamında protokol imzalandı.
İŞKUR ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Toplum Yararına Programlar kapsamındaki protokol Vali Vekili Ahmet Atılkan Başkanlığında İŞKUR Müdürü Muzaffer Çamırcı ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turgut Ünal arasında 10 Eylül 2014 Çarşamba günü saat 14.00’da Valilik Toplantı Salonu’nda imzalandı.
Vali Vekili Atılgan, protokol ile ilgili yaptığı açıklamada, “2014-2015 Eğitim Öğretim döneminde okulların temizlik projesi kapsamında ilimiz Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı il ve ilçelerimizdeki okullarda çalıştırılmak üzere 400 bayan personel alımı yapılacaktır.
Program kapsamında çalışacak bayanlarda, 30-55 yaş arası, en az ilkokul mezunu, herhangi bir öğretim kurumunda öğrenci olmamak (AÖF öğrencileri hariç), emekli, malul, dul ve yetim aylığı almamak, kamudan herhangi bir ad altında maaş ve benzeri geliri olmamak, programda işe başlama tarihi itibari ile herhangi bir sosyal yardım almamak, sağlık durumunun okullardaki temizlik işlerinde çalışabilir durumda olması ve herhangi bir sabıka kaydının bulunmaması şartları aranmaktadır.
Müracatlar 11.09.2014 tarihi itibariyle başlayıp 20.09.2014 tarihinde sona erecektir. Müracaatta bulunmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını merkezde İŞKUR İl Müdürlüğüne ilçelerde ise belediye hizmet noktalarından başvurularını yapabileceklerdir. Ayrıca www.iskur.gov.tr adresinden de başvuru yapabilecektir.
Proje tahmini 1 Ekim 2014 tarihinde başlayacak olup, 15.06.2015 tarihinde sona erecektir. Kursiyerler noter kurası ile belirlenecektir” dedi.