Dunlop

400 adet keklik Orman ve Su Bakanı Veysel Eroğlu tarafından doğaya salındı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uyum kafeslerinde 7 gün boyunca bekleyen 400 adet keklik Orman ve Su Bakanı Veysel Eroğlu tarafından doğaya salındı.

 

İlimiz Merkeze bağlı Ahlat Köyü’nde yapılan Keklik Salma törenine katılan Orman ve Su Bakanı Veysel Eroğlu, Ahlat köyünde Ahlat ormanı ve Badem ormanı oluşturulması için Orman Genel Müdürlüğüne talimat verdi.

 

Ayrıca Bakan Eroğlu, Orman alanlarının 49 yıllığına kullanım izni verdi. Gelirleri köylüye masrafları Orman ve Su İşleri Bakanlığına ait olacağını belirtti. Badem ağaçlarının aşılanmasını da Bakanlık üstlendi.

 

Verilen müjdeler sonrasında 400 adet keklik doğaya Bakan Veysel Eroğlu, Vali Vahdettin Özcan, Milletvekillerimiz Av. İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, İl Başkanı Salim Çivitçioğlu tarafından salındı.

 

Kekliklerin doğaya salınmasının önemini belirten Bakan Eroğlu “Süne mücadelesinde keklikler çok önemli” dedi.

 

İkramlarda ayran doldurarak basın mensuplarına hediye eden Bakan Eroğlu masada bal’ı görünce, madem bal üretiyorsunuz sizlere birde bal ormanı yapalım diyerek küçük bir göl ve Bal ormanı yapılması talimatını verdi.

 

Ahlat Köyü muhtarı, Bakan Eroğlu’na “Vermiş olduğunuz müjde ile bugün yatağımda rahat bir uyku uyuyacağım. Sizlerden Allah razı olsun. Ağzınızdan çıkan her söz bize ilaç gibi geldi.” dedi.