Dunlop
featured

40 kişilik kursa 342 kişi müracaat etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı İŞKUR Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi tarafından ortaklaşa açılan aşçı çırağı kursu kura çekimi dün gerçekleştirildi. 40 kişinin eğitim alacağı kursa 342 bayan müracaat etti.
Çankırı İŞKUR Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi tarafından ortaklaşa açılan aşçı çırağı kursu kura çekimi dün Çankırı Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi. Katılımın oldukça yoğun olduğu kura çekiminde 40 asil ve 20 yedek üye belirlendi.
Kura çekimi öncesi kısa bir konuşma yapan İŞKUR Şube Müdürü Rahmi Canbaz, kursun toplam 352 saat olduğunu ve 29 Aralık 2014 tarihinde başlayacağını aktardı. Kursun 20 Mart 2015 tarihinde sona ereceğini de aktaran Canbaz, kurs süresince kursiyerlere 20 Tl ödeneceğini de belirtti. Kura çekimi öncesi adaylara uyarılarda da bulunan Canbaz, “Bu kursa katılanlar 1 yıl süre ile başka kurslara müracaat edemeyecek ve açılacak olan TYP’lere de katılamayacak. Ona göre düşünün ve kura çekimine katılın. Ayrıca açılacak olan kursa devam edin. 2-2 gün gelip sonra gelmemezlik etmeyin” dedi.
Canbaz ayrıca talep gelmesi durumunda ve kaynak olması durumunda bu tür kursların açılabileveğini dile getirdi.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Mustafa Biber’de açılacak olan kurs hakkında bilgi vererek, “40 asil ve 20 yedek üye belirlenecek. Kurslar iki grupta verilecek. 1. grup sabah 08:00-13:00 arası 2. grup ise 13:00-18:00 arasında olacak. Bu resmi bir kurs ve bu kursun sonunda belge alacaksınız. Onun için devamsızlık ve ya gelmemezlik etmeyin. Özel isteklerin hepsine kapalıyız” dedi
Biber ayrıca açılan kursların talep üzerine açıldığını ve imkan olması durumunda tekrar aşçı çırağı kursunun açılabileceğini dile getirdi.
Yapılan konuşmaların ardından kura çekimine geçildi. Kura çekimi esnasında bir çok kişi “Bu bilgilendirmeleri neden daha önce yapmadılar. Şimdi kursa katılanlar başka kurstan ya da TYP’den yararlanamaz diyorlar” dediler.
kura (1)