384 vatandaş konut’a kavuştu

Karatekin- Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapımı gerçekleştirilen yoksul grup kapsamındaki 384 konutun konut alma hakkı ve  konut belirleme kura çekimi Belediye iş merkezi Uzay düğün salonunda yapıldı.

“Çankırı yoksul grubu kura çekilişi” törenine Vali Şemsettin Uzun, Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu, Belediye Başkanı İrfan Dinç, AKP İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, Başbakanlık sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Genel Müdürlüğü Hukuk Müşaviri Cevdet Yaşar, kurum ve kuruluş temsilcileri, konut alma hakkı kazan vatandaşlar ve aileleri katıldı.

337 yoksul grup ve 47 Engelli grup olmak üzere 384 konut kura çekim töreninde konuşan S.Y.D.V. Genel Müdürlüğü Hukuk Müşaviri Cevdet Yaşar, “Türkiye’nin her yerinde bu konutları yaparak ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Diğer illerde konut için müracaat sayısı çok olurken  Çankırı’da konuta ilginin azlığını görüyorum. Sonunda 384 konuta oturacak vatandaşı bulduk. Bu konuda görevini yapmayan Belediye Başkanına teşekkür etmiyorum” dedi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Göreve gelir gelmez ilk işimiz TOKİ fakir konutlarını programa koydurmak oldu. Konuyu hızlı bir şekilde takip ettik ve gerçekleştirdik. Evlerinizde güle güle oturun. Burada Belediye başkanını kötüleyen bürokrattan bunun hesabını soracağım” açıklamasında bulundu.

Milletvekili Suat Kınıklıoğlu, “Bu mutlu günde başınızı sokabilecek konutunuza kura çekmek için burada bulunmaktasınız. Hepiniz gibi bende heyecanlandım, evleriniz hayırlı uğurlu olsun güle güle oturun” dedi.

Vali Şemsettin Uzun, ” Evleriniz hazır. Türkiye de her şey yapıldı. Herkes bundan nasibini aldı. Çankırı da  TOKİ konutlarının yapılmasını engellemek için KAİMDER adında bir dernek kurulmuş. Bu dernek  konutların yapımını engellemek için ellerinden geleni yaptı. Belediye Başkanının sayesinde bu konutlar gerçekleştirildi. Evleriniz hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde oturun” dedi.

47 Engelli vatandaşın ilk kura çekimini Vali Şemsettin Uzun yaptı ve Sümer Kılıç adlı vatandaşa C/4 zemin kattı çekti.

Milletvekili Suat Kınıklıoğlu da torbadan Mesut Çocar’a oturacağı dairenin kurasını çekti. Belediye Başkanı İrfan Dinç de  İsmail Kıvrak adlı vatandaşın kurasını çekti. Duygulu anların yaşandığı kura çekiminde bazı vatandaşlar sevinç yaşarken bazıları da ağlamaktan kendini alamadı.

 

 

*****************************************

Yazarlarımız Hakkında