3 hafız ‘Taç’ giydi

Merkez Buğday Pazarı Mahallesinde faaliyet gösteren ilimizin tek Yatılı Kız Kur’an Kursu olan Bahçelievler Sultan Hatun Kız Kur’an Kursu, 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında da 3 hafız mezun ederek başarısını sürdürüyor.

Bu yıl hafızlığını tamamlayarak mezun olan üç hafız öğrenci için 13 Ekim 2011 Perşembe günü Hoca Ahmet Yesevi Camiinde oldukça büyük bir kalabalığın katılımıyla görkemli bir mezuniyet töreni yapıldı.

Bu yıl 5.si gerçekleştirilen “Taç Töreni” Kur’an-ı Kerim’i yüzünden güzel okuma yarışmasında Türkiye 4.sü olan Bahçelievler Sultan Hatun Kız Kur’an Kursu öğrencisi Emine Karadere’nin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kur’an Kursunu ve faaliyetlerini tanıtan slayt gösterisinin ardından Merve Çakır gönüllere huzur veren bir ney dinletisi sundu.

Proğramda Zahide Sütçü’nün “Kur’an Daha Ne Desin?” isimli şiirinin ardından Bahçelievler ilahi grubu ilahiler söyledi.

Daha sonra Bahçelievler Sultan Hatun Kız Kur’an Kursu Müdürü ve Hafızlık Hocası Mukaddes Sarıkaya  Kur’an Kursu ve faaliyetleri konusunda bilgi vererek hafızlığın Allah katındaki öneminden bahsetti.

Kur’an Kursu Müdürü ve Hafızlık Hocası Mukaddes Sarıkaya bu yıl hafızlığını tamamlayarak mezun olan Sevgi Şahin, Ayşegül Çağlar ve Satı Uzun’u tebrik ederek dualarla taçlarını taktı.

Törene katılan İl Müftüsü  Arslan Türk bir konuşma yaptı. Konuşmasında hafızların yetişmesi, Kur’an-ı Kerim’i öğrenme ve öğretmenin önemi ve Kur’an Kurslarının öneminden bahseden Türk, hafızları tebrik ederek altın hediyelerle ödüllendirdi.

Hayırsever vatandaşlarımızın da Kur’an sevdalısı hafız kızlarımıza hediyelerinin takdimiyle proğram sona erdi.

Taç Törenİ’ne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Törene Vali Vahdettin Özcan’ın eşi Leyla Özcan, İl Müftüsü Arslan Türk’ün eşi Ayşe Türk’ün yanı sıra köy ve ilçelerden de pek çok davetlinin katıldığı da görüldü.