3 ayda bin 256 denetim yapıldı

Çankırı Halk Sağlığı Müdürlüğü Tütün Birimi tarafından Ocak, Şubat ve Mart aylarında toplam bin 256 denetim yapıldı. Denetimlerde 3 işletmeye toplam 3 bin 750 TL idari para cezası kesildi.

Çankırı Halk Sağlığı Müdürlüğü Tütün Birimi tarafından Çankırı merkez ve ilçelerinde toplam bin 256 denetim gerçekleştirildi. Tütün biriminin çalışmaları kapsamında ocak ayında 37 kamu hizmet binası, 352 özel hukuk kişilerine ait bina ve 10 toplu taşıma aracı olmak üzere toplam 399 denetim gerçekleştirildi.

Denetimler sonucunda 1 kişiye idari para cezası kesildi.

Tütün Biriminin şubat ayı çalışmalarında ise toplam 438 denetim yapıldı. 32 kamu hizmet binası, 403 özel hukuk kişilerine ait bina ve 3 toplu taşıma aracında yapılan denetimler sonucunda 1 kişiye idari para cezası kesildi.

Mart ayındaki çalışmalar kapsamında da 419 denetim gerçekleştirildi. 24 kamu hizmet binası, 367 özel hukuk kişilerine ait bina ve 28 toplu taşıma aracında yapılan denetimlerde 3 işletmeye toplam 3 bin 750 TL idari para cezası kesildi. Ayrıca 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 39.maddesi çerçevesinde de 2 kişiye idari para cezası uygulandı.

Çankırı Halk Sağlığı Müdürlüğü Tütün Biriminin uçucu madde denetimleri kapsamında ise ocak, şubat ve mart aylarında toplam 354 denetim gerçekleştirildi. Bu denetimlerde herhangi bir cezai işlem uygulanmadı.

Tütün Biriminin çalışmaları kapsamında ayrıca, cezaevinde kalan hükümlü ve tutuklulara sigara ve alkolün zararları, orta öğretim öğrencilerine yönelik ise zararlı alışkanlıklar ve madde kullanımı ile mücadele seminerleri verildi.

tütün (4)