Dunlop

3 Aralık Dünya Engelliler Gününü Kutlarım.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Milletveklii Hüseyin Filiz 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “ Sosyal Devlet anlayışında, engelli olup olmadığına bakmaksızın her birey, yasalarla belirlenen temel hak ve özgürlüklerden eşit biçimde yararlanma hakkına sahiptir.

Engelli olduğu için hiç kimse toplumdan dışlanmamalı, aksine engelinden dolayı hiçbir olanaktan yoksun kalmamasına özen gösterilmeli, onlara sevgiyle kucak açılmalıdır. Bu amaçla bilgi, hizmet ve çevre koşullarının engelliler için ulaşılabilir hale getirilmesi yönünde alınacak önlemlerle engelleri hep birlikte aşmamız gerekmektedir. Bu yönde atılacak her adım, engellilerimizin yaşamdan tat almalarını ve yaşama daha sıkı bağlanmalarını sağlayacaktır.

Engelli yurttaşlarımızın sorunları hakkında halkımızın bilgilendirilmesine ve toplumdaki duyarlılığın artırılmasına katkı sağlaması dileğiyle, ‘’3 Aralık Dünya Engelliler Gününü’’ kutlar, tüm engelli vatandaşlarımıza mutlu bir yaşam dileğiyle, en derin sevgi, saygı ve selamlarımı sunarım”