2015’de ilk lastik üretilecek

Çankırı’ya Türk- Japon ortaklığıyla kurulacak olan Lastik fabrikasının çevreye etkileri konusunda dün bir toplantı düzenlendi.

Gerçekleştirilen toplantı öncesi  OSB alanında incelemelerde bulunan Vali Özcan, “Devlet kurumlarının ortaklaşa işbirliği ile bölgede güzel bir iş gerçekleştiriliyor” dedi.

Yakınkent OSB’nin Çankırı’ya 30, Ankara’ya ise 100 km uzaklıkta yer aldığını dile getiren Vali Özcan, “6 bin dönümlük bir arazinin şu anda bin dönümünde kurulacak lastik fabrikası için çalışmalar hızla devam ediyor. Alt yapı çalışmaları ihale edildi ve 2013 Temmuz ayı sonrasında yatırımcı firmalar için tahsislere başlayacağız. Bütün yatırımcıların hizmetine sunduk burayı. Şuanda çalışması devam eden lastik fabrikası da 2015 yılının Temmuz ayında ilk lastiği üretecek. Tüm Çankırı’ya hayırlı olsun” dedi.

Alt yapı çalışmalarının sürdüğünü dile getiren milletvekili Hüseyin Filiz ise, çalışmalar sonrasında Ağustos ayında Lastik fabrikasının temelinin atılacağını dile getirdi. Bölgede yatırım yapmak isteyen 100’e yakın yatırımcının dosyasının mevcut olduğunu da aktaran Filiz, “Bunların da yerleri hazırlanacak. Önceliğimiz istihdama yönelik yatırımcılar olacak. 2013 yılı için buraya 82 milyonluk bir bütçe ayrıldı ve en büyük payı Çankırı aldı” dedi.

OSB alanında yapılan incelemeler sonrasında Tüney köyünde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına geçildi.