Dunlop
featured

20 sene sonra hentbol müsabakaları başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Murat Demir- Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen 2014-2015 liseler arası hentbol şampiyonası sona erdi. 3 lise takının mücadele ettiği müsabakalar sonrasında Kızılırmak Çok Programlı Anadolu Lisesi şampiyon oldu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen 2014-2015 liseler arası hentbol şampiyonası Kızılırmak Çok Programlı Anadolu Lisesi, Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin katılımı ile gerçekleştirildi. Hasan Fehmi Gökşen Spor salonunda gerçekleştirilen ve 3 takımın yer aldığı hentbol müsabakaları oldukça çekişmeli geçti.
Yaklaşık 20 senedir Çankırı’da hentbol müsabakasının yapılmadığını ve bunun bir başlangıç olduğunu dile getiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, “Çankırı hentbola aslında yabancı değil . 20 sene öncesine kadar hentbolda ciddi başarılar elde etmiş Çankırı. Şimdi biz bu sporu tekrar canlandırmak istiyoruz. Bu bir başlangıç” dedi
Şampiyonluk maçının gerçekleştirildiği dünkü müsabakada Kızılırmak Çok Programlı Anadolu Lisesi ile Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi i karşı karşıya geldi. Oldukça çekişmeli geçen maç sonunda gülen taraf Kızılırmak Çok Programlı Anadolu Lisesi oldu. Rakibini 8-4 yenen Kızılırmak Çok Programlı Anadolu lisesi 2014-2015 liseler arası hentbol şampiyonu oldu. Gerçekleştirilen müsabakalarda Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2. olurken, Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise 3. oldu.
Gerçekleştirilen maçta dikkat çeken noktalar ise, uzun bir süre sonra tekrar oynanan hentbol müsabakası kurallarına oyuncuların biraz yabancılık çekmesi oldu. Dikkat çeken 2. nokta ise sporun centilmenlik ve dostluk olduğunu unutan bazı seyircilerin, “Vur, kır, parçala ama bu maçı al” sloganları oldu.
hentbol (56)