Dunlop
featured

“20-30 yıllık geleceği inşa etmeliyiz”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milletvekili İdris Şahin, İl Genel Meclisi toplantısına katıldı. İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimlerinin 11. dün gerçekleştirildi. İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker Başkanlığı’nda dün gerçekleştirilen 11. birleşime milletvekili İdris Şahin de katıldı.
Gerçekleştirilen birleşim sonrasında meclis üyelerine hitap eden Milletvekili Şahin, “Burada iktidarıyla, muhalefetiyle bir uyum içinde Çankırı’nın kalkınması ve gelişmesi için büyük bir gayret gösteriyorsunuz. Hepimiz ortak bir paydada buluşuyoruz. O ortak paydamız Çankırımızın kalkınması ve gelişmesi” dedi.
Meclis toplantısı öncesi AKP ve MHP gruplarını da ziyaret ettiğini dile getiren Şahin, yerel yönetimlerin önemine değinerek, “Meclisimizde bulunan arkadaşlarımız gerçekten bir uyum içinde çalışıyor ve bu gayretli çalışmalarını köylerdeki çalışmalarda görebiliyoruz” dedi.
Çankırı merkezde mutlaka sağlıklı bir yapılaşmanın yapılması gerektiğini vurgulayan Şahin, “Artık kırsal kesimde fazla nüfus kalmıyor ve şehir merkezine göç ediyor. Bu nedenle sağlıklı bir yapılaşmaya ihtiyaç var.
Şehrin mimari yapısının çok eski zamandan yapılması geriyordu. Fiziki konumundan dolayı planlamaya elverişli değil. Bu nedenle mutlaka mücavir alan sınırının genişletilmesi lazım. Eğer bunu yaparsak yeni yerleşim alanları oluşturabiliriz. Şehri sağa sola genişletmemiz lazım.
Geçmişte kamu binaları olsun, belediye iş merkezi ve AVM olsun, Karatekin hastanesi ile defterdarlık olsun, bunlar buralara yapıldı. Ben bu konuda çekincelerim olduğunu defaten söyledim.
Artık şehri yaymamız lazım. Ve artık ortak bir akılla hareket etmeliyiz. Şehrin mutlaka 20-30 yıllık geleceğini inşa etmeliyiz. Çankırı artık bir üniversite, sanayi ve kültür şehri. Bu nedenle 3-4 km fazla uzak değil” dedi.
İlin gerçek nüfusunun artık ortaya çıktığını da aktaran Şahin, “Kendimizi kandırmayalım geçmiş dönemlerde nasıl nüfus sayımı yapıldığını hepimiz biliyoruz. Şimdi adrese dayalı nüfus ile sayım yapılıyor. Yani bizim nüfusumuz azalmadı, gerçek nüfusumuz ortaya çıktı” dedi.
İlçelerin merkezle mutlaka bağının sağlanması gerektiğini de vurgulayan Şahin, “Aralık 2014’de Kurşunlu-Korgun, Sungurlu-Kızılırmak ve İskilip-Sülüklü arası yolların ihalesi yapılacak. Böylelikle vatandaşlarımız şehir merkezine daha çabuk ulaşabilecek” dedi.