2 bin kişilik spor salonu yapılacak

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, 2012’de Çankırı’da yeni bir kapalı spor salonu yapılacağı müjdesini verdi. Özcan ayrıca, deprem güçlendirmesi dolayısıyla yıllardır kapalı olarak bekletilen okul spor salonlarının da bir an önce ya güçlendirileceğini yada yıkılıp yerlerine yenisinin yapılacağını kaydetti.

Vali Özcan, küçük Beyzanur’a alınan bilgisayarın kendisine teslim töreninde konuştu. Spor anlamında önemli işlere imza atacaklarının altını çizen Özcan, Yeni bir kapalı spor salonu yapacaklarını, projeyi 2012 programına aldıklarını kaydetti.

Kastamonu yolu üzerindeki Süt fabrikasının arkasında bulunan araziye yapılması planlanan kapalı spor salonunun 2 bin kişilik olması düşünülüyor.

Özcan, Spor sahasında bulunan mevcut kapalı spor salonunun ise vatandaşların kullanımına açacaklarını kaydetti.

Bunun yanında ilimizde deprem güçlendirmesi yapılmadığı için kullanılmayan 3 okul spor salonuyla ilgili de konuşan Özcan, “Yıllardır deprem güçlendirmesi için bu salonlar kapalı olarak bekletiliyor. Bizde durumu Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürüne bildirdik. Haberlerinin olmadığını söylediler.  2012 de buralarla ilgili gerekli testler yapılacak. Gerekiyorsa yıkılarak yerlerine yenisi yapılacak, gerekmiyorsa güçlendirmesi yapılacak” dedi.

 

Yazarlarımız Hakkında