18 milyon fidan

Gerçekleştirilen fidan dikim törenine Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Nurettin Akman, Vali Vahdettin Özcan, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Milletvekilleri Hüseyin Filiz ve İdris Şahin ile kamu kurum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Törende bir açılış konuşması yapan Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı’nın tarihi bir güne tanıklık ettiğini belirterek, “ Buradaki 114 dönümlük boş alanı Kentpark ile değerlendireceğiz ve kenarlarını da ağaçlarla süsleyeceğiz. Tam 18 milyon ağaç dikeceğiz ve bunu önümüzdeki birkaç yıl içinde tamamlayacağız. Projemiz tamamlandığında burası çok güzel bir mekan olacak” diye konuştu.

AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz ise tüm çalışmalarında Belediye Başkanı İrfan Dinç’in yanında olduklarını ifade ederek, projede emeği geçenleri kutladı.

AK Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin de yapılan çalışmanın oldukça anlamlı olduğunu ve gelecek nesiller tarafından da hatırlanacağını söyledi.

Bakan Yardımcısı Nurettin Akman da, ormanların sevgi ile büyüyüp yeşereceğini ve 18 milyon fidan hedefinin amacıma ulaşacağını söyledi.

Dikilecek fidanlarla Çankırı’nın yeşilliklerle anılan bir kent haline geleceğini ifade eden Akman şöyledevam etti:

”Kıyametin kopacağını bilseniz dahi, elinizde bir fidan varsa dikiniz buyruluyor. Bu inançtan geliyoruz.  Türkiye geneli itibarı ile, ağaçlandırma seferberliğinin fevkalade katkılarını, iyiliklerini görüyoruz. Bir kaç yıl sonra göreceksiniz burada yemyeşil ağaçlar büyüyecek, Çankırı´ya çok daha farklı bir görünüm kazandıracaktır”

Ormanların ülke ekonomisi açısından da faydalı olduğunu belirten Akman, Çankırı’nın orman bakımından fakir bir bölge olduğunu, bu sorununda fidan dikerek aşılabileceğini kaydetti.

Program, fidan dikiminin ardından, pide ikramı ile sona erdi.