Şahin; muhalefet bizi denetlemiyor

AKP Çankırı Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz 12 Haziran seçimleri sonrası ilk kez basın mensupları ile buluşarak, seçim bittikten sonraki 55 günün değerlendirmesini yaptılar.

Çivitçioğlu Medresesinde Belediye Başkanı İrfan Dinç ve İl Başkanı Salim Çivitçioğlu’nun da bulunduğu toplantıda, Milletvekilleri Şahin ve Filiz Çankırı’ya hizmet için meclisin tatile girmesini bile kendilerine tatil fırsatı olarak görmediklerini, bu süreçte bakanlarla, genel müdürlerle görüşmeler yaptıklarını vurguladılar.

İlk kayıt yaptırarak tarihe geçtiklerini, bunun yanında meclise en çok ziyaretçisi gelen vekiller olarak da bir ilke daha imza attıklarını belirten Hüseyin Filiz “Bizleri yalnız bırakmayan tüm Çankırılı hemşerilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.  Ayrıca Filiz, “Çankırı için yapacaklarımız çok fazla. İlk hedefimiz yolların biran önce bitirilmesi idi. Bunun içinde kolları sıvadık. Kurşunlu-Korgun arasında çalışmalar başladı. Sülüklü- Kızılırmak yolu ile ilgili Karayollarının ve DPT’nin yazışmaları hala devam ediyor. Yolların standartlarının yükseltilmesi ve virajların düzenlenmesi için görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

Çankırı Belediyesi’nin kaynak sorununa da çözüm çalışmalarında bulunduğunun altını çizen Filiz “Belediye çalışmalarının önünü açacak çalışmalar içerisindeyiz. Tüm kurumlarla koordineli çalışmak istiyoruz. Bizim yolumuz Çankırı’yı kalkındırmaktır. Biz ideolojik eğil, hizmet odaklı bir partiyiz” dedi.

“Biz Çankırımız da ilkleri gerçekleştirmek adına siyaset yapma arzusu içerisindeyiz” diyerek sözlerine başlayan AKP milletvekili İdris Şahin “12 Haziran akşamına kadar AKP’nin milletvekili adayı idik. 12 Haziran akşamı tüm Çankırılı’nın milletvekili olduk. Tüm yaptıklarımız Çankırı’yı kucaklayacak şekilde olacaktır” dedi.

İktidarın güçlü olmasının da bir yere kadar olduğunu ifade eden Şahin “İktidar ne kadar güçlü olursa olsun, muhalefet olmazsa hizmet etmek zor olur. Bizim muhalefetin de görüşlerine, düşüncelerine ihtiyacımız var. Seçim öncesinde göstermiş olduğumuz mücadeleyi, geçim sürecinde memlekete hizmet ekseninde birleştirmeliyiz.” dedi.

Ayrıca muhalefetin görevini yapmadığını da belirten Filiz, “Muhalefet bizi denetleyemiyor, hatta yanımıza bile yaklaşamıyor. Yapacaklarımızı sizlere bunun için söylüyorum. Özellikle yazın ve yapmazsak bizden basın olarak sizler bizden hesap sorun” dedi.

Yol çalışmaları hakkında da geniş bilgiler veren Şahin “Çankırı-Ilgaz, Çerkeş-Tosya yol hattında hummalı çalışmalar devam ediyor. Çörekçiler mevkiinde kalıcı bir çözüm bulacağız, Kurşunlu-Korgun ve Sülüklü Kızılırmak yollarında 5 km’lik çalışma yapıldı. Bu yol güzergâhlarının tamamının 2012 yılı yatırım programına alınmasını talep ettik. Çerkeş-Orta yollarında çalışmalar var. Önce ana yolları sonra bağlantı yolları olmak üzere tüm yolların yapılması için büyük çaba harcayacağız” dedi.

Şahin: Muhalefet bizi denetlemiyor

Meclisin tatil sürecinde boş durmadıklarını belirten Şahin, Çevre ve Su Bakanlığı ile çeşitli görüşmeler yaptığını ve Türkiye genelinde 29’a düşürülen fidanlıklardan bir tanesinin de Çankırı’da bulunacağını müjdeledi.

Bayındırlık, Tapu Sicil, Tapu Kadastro ve Emniyet Müdürlüğü hizmet binaları ile Eldivan’da Korgun’da yuva yapımı, Sosyal Hizmetlerin-Belediyenin yeni binasına kavuşacağını, Tuz Mağarası’nın turizm bölgesi yapılacağını, Yıldıztepe’de yaşanan orman sorunun çözüleceğini ve Kış mevsiminde kayak yapılacağını, Taşmescit’in Darülhadis’e kavuşturulacağını, Hastane ek binasının 850 günlük sürecinin 500 günde tamamlatma mücadelesinin süreceğini, SSK hizmet binasının TOKİ tarafından Kırkevler’de başlayacağını, Öğretmenevi ve Polisevi hizmet binasının yapılacağı, Ankara-Zonguldak arasında hızlı tren ön çalışmasının devam ettiğini ve bu konularda ilgili gerekli bakanlık ve genel müdürlüklerle görüştüklerini belirten Şahin “Ulaşım imkânları iyi oldukça memleketimiz gelişir. Biz bunun bilinceyiz. Çankırı’da milliyetçilik memlekete hizmetle olur. Bizde vatandaşımızın olduğu her yere hizmet götüreceğiz. Hizmet götürmek bizim boynumuzun borcudur” dedi.