14 kursiyerden 90 eser

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen resim kurslarının kurs sonu sergisi önceki gün Güzel Sanatlar Galerisinde sergilendi.

Açılış öncesi kursla ilgili bilgiler veren Şube Müdürü Nusret Acar ‘Resim kursumuz 21 yıldır kesintisiz olarak devam ediyor. Bu yılda 21. dönem kursiyerlerimizin yaptıkları resimlerden oluşan yılsonu karma resim sergisini açıyoruz. 14 kursiyerimizin 90 eseri sergilenmekte” dedi

90 tablonun bulunduğu sergi, vatandaşların yanı sıra resmi kurumlarda çalışan amir ve müdürlerden de yoğun ilgi gördü. Sergi de açılış kurdelesini beraber kesen İl Kültür Turizm Müdürü M:Kemal Karatatar ve Vali Yardımcıları Haldun Aksalman ve Şerefnur Oktay yaptığı konuşmalarda sanatın önemine vurgu yaptılar.

“Hayatımızda tek ölçü para olmamalıdır. Parayla ölçülemeyen değerler vardır, mesela sanat eserleri gibi. Her şeyin başı mutluluk ve sağlıktır. Sanat insanı mutluluğun içine sürükler ki bunun içinde önce sağlık gerekir. Hayatımızdaki olmazsa olmaz dediğimiz tek şey canımızdır.” diyen Aksalman, sanat eserlerinin önemine vurgu yaparak, “Parayla her şey satın alınabilirse o zaman hayatınız kaç para eder” dedi.

Ardından tabloları tek tek inceleyen Aksalman, sergide emeği geçen herkese teşekkür etti.  Çeşitli ikramlarla devam eden serginin 30 Haziran’a kadar açık kalacağı öğrenildi.