Meclis Başkanı Şeker oldu

meclis (5)2014 Mahalli İdareler Seçimleri sonrası Çankırı İl Genel Meclisi ilk toplantısını dün gerçekleştirdi.  Dün gerçekleştirilen ilk toplantıda ilk olarak meclis başkanı seçildi. Gerçekleştirilen seçim sonrasında Kurşunlu İl Genel Meclis Üyesi Ruhi Şeker 27 meclis üyesinden 21’inin olunu alarak Çankırı İl Genel Meclis Başkanlığı’na seçildi.

2014 Mahalli İdareler Seçimi sonrasında Çankırı İl Genel  Meclisi ilk toplantısını dün yaptı. Meclis başkanlığına geçici olarak en yaşlı üye olan Korgun İl Genel Meclis üyesi  Alaattin Demir, katip üyeliklere ise Enver Güngörmüş ve Şaban Ceylan iştirak eti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan geçici başkan Demir, “Yeni dönem hem meclisimiz hem de halkımız için hayırlı olsun” dedi. Yapılan açılış konuşmasından sonra 5302 sayılı İl Özel İdaresi’nin 11. maddesi gereğince meclis başkanı seçimine geçildi. Tek önergenin verildiği seçim sonrasında AKP Kurşunlu İl Genel Meclis üyesi Ruhi Şeker 27 meclis üyesinden 21’inin oyunu alarak Çankırı İl Genel Meclis Başkanlığına seçildi. 6’da boş oy çıktı.

Gerçekleştirilen seçim sonrasında bir konuşma yapan Şeker, “Bana göstermiş olduğunuz teveccüh nedeniyle hepinize teşekkür ederim. İnşallah hep birlikte hayırlı hizmetlere imza atarız ve 5 yılı kırmadan ve üzmeden geçiririz” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanlığı’na seçilen Ruhi Şeker’in başkanlık koltuğuna oturması sonrasında meclis 1. ve 2. başkanvekili seçimi gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen seçimler sonrasında  Hüseyin Çetiner 1. başkan vekili, Cengiz Öngel ise 2. başkanvekili seçildi.

Meclis başkanvekillerinin seçimi sonrasında ise katip üyeliklerin seçimine geçildi. Yapılan seçim sonrasında Ömer Faruk Kaytez ve Ahmet Çelik yeni katip üyeler olurken, Alaattin Kahyalıoğlu ve Harun Tosyalıoğlu da yedek üyeliklere seçildi.

Gündemin son maddesinde ise  il encümen üyeliği seçimi yapıldı. Gerçekleştirilen seçim sonrasında Abdulkadir Şimşek, Mahir Özdemir ve Ahmet Kaşkaya 27 il genel meclis üyesinin 21’inin oyunu alarak yeni encümen üyesi oldu. 6 oy ise boş çıktı.