125. Yıl Anaokulu Yaşlılar Haftasında Huzurevini Ziyaret Etti.

125.Yıl Anaokulu “Kaybolan Değerlerimizi Yaşatalım Projesi” çerçevesinde Yaşlılar Haftasında İsmail Özdemir Huzurevi sakinlerini ziyaret ederek güzel bir etkinlik gerçekleştirdi.

125.Yıl Anaokulu Müdiresi Şule Yurdunkulu yaptığı açıklamada “Her insan için değişik anlam ve önem ifadeedenyaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi bugünlere taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Çocuklarımız ise bu değerleri yarınlara taşıyacak olan en değerli varlıklarımız. Bu nedenle yaşlıların ve çocukların birlikte olmaları, beraberce bir şeyler paylaşmaları çok önemli.

Aileden başlayan, giderek sokakta paylaşılan oyunlara taşan, oradan okula, okuldan da yavaş yavaş ve dalga dalga bütün bir hayata yayılacak olan eğitim – öğretim disiplininin özünde “saygı“nın olmazsa olmaz bir gereklilik olduğunu ve bu kavramın en iyi biçimde yaşlılar ile yan yana gelindiğinde kavranabileceğini anlamış bir toplumun geleceği de şüphesiz aydınlık olacaktır.Bu felsefeden yola çıkarak geçmişimiz ve geleceğimizi Yaşlılar Haftasında bir araya getirdik” dedi.