100 yaşındaki Zeliha Topuz ziyaret edildi

Çankırı’nın yaşayan tarihleri ziyaret edilmeye devam ediliyor. Çankırı Merkez Ağzıbüyük Köyünden olan ve Çankırı Merkezde ikamet eden 1912 doğumlu 100 yaşında olan Zeliha Topuz, Vali Vahdettin Özcan tarafından ziyaret edildi. 
Vali Özcan’a “devletin büyük adamları” diyerek hitap eden Zeliha Hanım, Atatürk’le ilgili bir dörtlük okudu. 
7 kız  ve 1 erkek çocuğu ile 42 torunu olan, torunlarından biri güneydoğu da şehit olan ve torunlarının çocuklarının sayısını bilemeyen, eşini de 30 yıl önce kaybeden Zeliha Topuz’un 9 yıldır gözleri görmüyor, iki yıldır ise tamamen yatalak. 
Zeliha Hanımın kızı Yeter Kaya ve torunu Neriman Demirtaş sık sık ziyarete geldiklerini ve yalnız bırakmadıklarını belirttiler. Evde bakım ücreti ile Kadriye Cinöz tarafından bakılan Zeliha Hanım, Antalya’ya yerleşen oğlunu özlediğini sık sık dile getirdiğini  de belirttiler. 
Vali Özcan, kendisine geçmiş olsun dileklerini ileterek, bir isteği olup olmadığını sordu. Torununun, vücudunda sürekli yatmaktan yaralar olduğunun belirtmesi üzerine Vali Özcan, havalı yatak alınarak, hastanın rahat yatmasının sağlanacağını söyledi.  
“Hepimiz ne zaman ne olacağımızı bilemeyiz, aile büyüklerini ve hastaları ziyaret etmek, onların gönlünü almak insana huzur verir” diyen Vali Özcan, Zeliha Hanımın yakınlarına ve bakıcısına teşekkür etti. 
Vali Özcan’ın ziyaretine Vali Özcan’ın yeni görevini tebrik etmek için İlimizde bulunan Büyük Çekmece Kaymakamı Dr.İsmail Gündüz de eşlik etti.