1. Yöresel SHÇEK Aile Şenliği yapıldı

Kuruluşlarının 90. yıldönümünde İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 15 Mayıs Aile Günü ve 10–16 Mayıs Özürlüler Haftası münasebetiyle düzenlediği 1. Yöresel SHÇEK Aile Şenliği Şabanözü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yapıldı.

Şenliğe Çankırı Milletvekili Nurettin Akman, Şabanözü Kaymakamı Ali Yılmaz, AKP İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Osman Demir, kurum ve kuruluş temsilcileri, davetliler ve SHÇEK ailesi katıldı.

Şenlikte konuşan Sosyal Hizmetler İl Müdürü Osman Demir, “Kuruluşumuzun 90. yılında düzenlediğimiz aile şenliğimizi birlikte yaşatmaktan mutluluk duyuyorum. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ni kardeş aile ilan ettik. Sembolik olarak Sevim Koçak’ı yılın annesi ve Şaban Mazak ailesini de yılın ailesi seçtik. 1. Yöresel SHÇEK Aile Şenliğimizi geleneksel hale getirmek istiyoruz. SHÇEK olarak, aile bizim en kıymetli hazinemiz, buna sahip çıkalım” dedi.

Milletvekili Nurettin Akman, “Eski Bayındırlık İl Müdürü Ahmet Bilir’in projesi ile bu alanın yapımızı gerçekleştirdik. Bahar gününde bir aradayız. Geleceğimiz olacak gençler, özürlüler ve yaşlılarımızı düşünüyoruz. Şabanözü ilçemiz böyle güzel bir görevi üstleniyor” dedi.

Şabanözü Kaymakamı Ali Yılmaz, “SHÇEK devletin sunduğu hizmetler arasında en hassas hizmettir. Sahipsiz kalmış çocuk, özürlü ve yaşlı vatandaşlarımıza hizmet götürmek kutsal bir görevdir. Şabanözü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde 168 zihinsel özürlüye,  138 personelle hizmet veriyoruz. Peyzaj düzenlemesi ile güzel bir tesise kavuştuk” dedi.

Konuşmaların ardından yılın annesi seçilen Sevim Koçak’a hediyesini Kaymakam Ali Yılmaz, yılın ailesi seçilen Şaban Mazak ailesine hediyesini milletvekili Nurettin Erdal verdi.

Huzurevi sakinlerinden Emin Dede ‘Çanakkale’ şiirini okurken, duygulu anlar yaşandı. Bazı dinleyiciler gözyaşlarını tutamadı.

Eldivan Rehabilitasyon Merkezi tarafından düzenlenen semazen, zeybek, palyaço, Silifke yöresi oyunları, aşuk ile maşuk, köy düğünü ve oğul Mehmedim gösteriler ilgi ile izlendi.

Şehit Murat Somuncu Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı oyun ve asker gösterileri protokol tarafından bol bol alkışlandı.

Sanatçı Gülesin ve Ahmet Ece türküleriyle izleyenleri coşturdular. Engellilerin el emeğinden oluşan kermes gezildi ve 1. SHÇEK Aile şenliği havai fişek gösterileriyle sona erdi.