“Yürekler Yine Yandı, Sekiz Şehit Daha”

Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Temsilcisi Metin Memiş, “Bugün Hakkari Çukurca’da 8 şehit daha verdik” dedi

“Gün geçmiyor ki, bir şehit haberi gelmesin. Her gün milletçe yüreklerimize, anne babaların yüreklerine kor düşüyor” diyen Memiş, konuyla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasının devamında, “Son on beş gündür Şemdinli başta olmak üzere, bir çok yerde sıcak çatışmalar yaşanıyor. Terör örgütü, yeni bir strateji ile açık bir savaş yapmak istemektedir. Yaşadıklarımızı, kuzey Irak ve bilhassa Suriye’de yaşananlardan ayrı düşünmeden değerlendirmeliyiz. Arap baharı benzeri bir oluşuma ülkemizde asla fırsat verilmemeli, yılanın başı küçükken ezilmelidir.

Suriye’de yaşanan iç savaşın bir PKK devleti oluşturması sonucunu doğurmamasını diliyoruz. Ancak, hem ülkemizde yaşananlar hem de Suriye’de oluşturulmaya çalışılan yapı ciddi kaygılar duymamızı gerektirmektedir. Türk dış politikasının zafiyeti veya adına ne derseniz deyin Suriye’de oluşturulmaya çalışılan yapı doğrudan Türkiye’yi ve milletimizi tehdit etmektedir. Buraya kadar neden geldiğimiz, yaptığımız hatalar bakımından yaşadığımız süreçle ilgili pek çok şey söylenebilir, ancak, bugün geldiğimiz nokta, Suriye’de yaşananlara, oluşturulmaya çalışılan yeni yapıya kayıtsız kalmamızı, görmezden gelmemizi imkansız kılmaktadır.

Bütün bu sebeplerle, Hükümet terör olaylarının üzerine en sert ve kararlı bir biçimde gitmek, gerekli tedbirleri göz kırpmadan almak zorundadır. Terörle mücadeleyi sadece dağda yapmak yeterli değildir. Terör örgütünün taşeronluğunu yapan sözde sivil uzantılarına da asla fırsat verilmemelidir. Terör örgütüne maddi, manevi ve fikri lojistik destek sağlayanlar bir bir bertaraf edilmelidir. Bataklığı kurutmadan terör ve teröristten kurtulamayacağımızı bilmek zorundayız.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin bağımsızlığını sürdürerek, milli birlik ve beraberliğini koruması her türlü önceliğin üstündedir. Milletimizin her ferdi, yaşadıklarımızı ve ülkemizin nereye doğru sürüklenmek istendiğinin idrakinde olmalıdır.

Türkiye Kamu Sen olarak, bu ülkeden beslenen, kökleri bu milletin kökleri ile bir ve beraber olan, kaynağını büyük Türk Milletinden alan, bir sivil toplum örgütü olarak yaşananlara asla kayıtsız kalmayacak ve terörle mücadelede her anlamda sorumluluklarını yerine getirmeye devam edecektir.

Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, aziz milletimize ve ailelerine baş sağlığı niyaz ediyoruz” dedi.