Dunlop

“Yetkililer çağrımıza kulak tıkadı”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Büro-Sen üyeleri ücret adaletsizliğini dile getirmek amacıyla Çankırı PTT Başmüdürlüğü önünde bir basın açıklaması yaparak yazdıkları dilekçeleri posta ile Maliye Bakanlığı’na gönderdi.
Konu hakkında bir basın açıklaması yapan Türk Büro-Sen Çankırı Başkan Yardımcısı Mustafa Kapusuz, “Maliye Bakanlığı, ülkemizin iktisadi açıdan ayakta durması için en önemli kurumdur. Maliye ve Gelir İdaresi çalışanları, ülke ekonomisi için parayı ve vergiyi toplayan, devletin hazinesini dolduran; bu konuda özveriyle çalışan memurlardır. Maliye ve Gelir İdaresi çalışanları görevlerini ifa ederken büyük özveri göstermekte, gece-gündüz-tatil demeden, özel ve aile yaşantılarına dahi zaman ayırmadan, yazın sıcağında kışın soğuğu ve ayazında, hayatın her alanında fedakarca görevini en iyi şekilde yaparak, yeri geldiğinde hayatlarını tehlikeye atmaktadır. Görev başında hayatını kaybeden çalışma arkadaşlarımızı buradan bir kere daha rahmetle anıyoruz” dedi
Maliye çalışanlarının mutsuz hale geldiğini de belirten Kapusuz, “Türkiye için bu denli önemli olan Maliye Bakanlığı, diğer kamu kurumları arasında parmakla gösterilen örnek kurum iken, yapılan son uygulamalarla bu özelliğini kaybetmiştir.
Bakanlık çalışanları arasında ki ücret adaletsizliği; çalışma barışını bozmuş, ülkeye büyük katkısı olan Maliye ve Gelir İdaresi personelini mutsuz hale getirmiştir.
Sendika olarak, Maliye Bakanlığı’nda ki ücret adaletsizliğini her platformda dile getirdik. Çözüm aradık. Fakat yetkililer çağrımıza kulak tıkadı.
Tüm Türkiye’de Türk Büro-Sen üyesi Maliye ve Gelir İdaresi çalışanları alanları doldurdu, bordolarını yaktı. Basın aracılığıyla, yaşadıkları adaletsizlik için kamuoyu oluşturmaya çalıştı. Ama, Bakanlık yaptığı yanlıştan dönmedi. Yanlışında ısrar etti, adaletsiz uygulamasında direndi” dedi
Bakanlığa dilekçe yazdıklarını da kaydeden Kapusuz, “Bugün burada binlerce Maliye çalışanın feryadını duyurmak için yazmış olduğu dilekçeleri kargoyla, Sayın Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e yollamak için toplandık. Ülkenin dört bir yanından, Maliye Bakanlığı’na dilekçeler yağacak. Sayın Maliye Bakanımızın, bu dilekçe yağmuruna ve kendi Bakanlığının çalışanlarına kayıtsız kalmayacağını temenni ediyoruz.
Gönderdiğimiz dilekçelerimizle de herhangi bir sonuç alınamazsa, Türk Büro-Sen’in eylemlilik süreci devam edecektir. Maliye Bakanlığındaki ücret adaletsizliği giderilene kadar mücadelemiz sürecektir” dedi